afrin

suriye'nin kuzey batısında türkiye'ye yakın bir şehir. şimdilerde abd-türkiye geriliminin kaynak noktası olarak biliniyor. türkiye afrin'deki pyd yapılanmasını yok etmek için operasyon yapmak istiyor. suriye karşı çıkıyor. abd pyd'ye silah vererek destekliyor. iran ve rusya sessiz durumda. afrin halkı ise operasyona karşı sokaklarda.

http://gazetekarinca.com/2018/01/on-binl...
ışid tehdidinden kurtulmuş bu insanlar yine tehdit altında. türkiye'de kürt sorununu çözmemek için direttikleri, barış isteyenlere yaptıkları yetmiyormuş gibi şimdi de bizimle alakasız siyasi istikrara huzura kavuşmuş bu insanlara saldırıyorlar . afrin'de başlatılan operasyon ile ilgili dünyaca ünlü akademisyenler kampanya başlatmış. umarım olumlu sonuç verir.
https://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/20...
hiç kimse kusura bakmasın da abd ve israil bu topraklardan elini eteğini çekmediği sürece türkiye sınırlarını korumak adına her türlü askeri müdahaleyi yapmakta özgürdür. çok sevgili bm ve akademisyenler abd nin aldığı pyd silahlandırma kararlarına karşı çıkmazken olay patlak verdikten, türkiye sınıra askeri yığınak yaptıktan sonra mı akılları başlarına geliyor. ikiyüzlülüğün daniskası. yıllardır o toprakları kendi haline bıraksalardı suriye ve ırak'a müdahale etmeselerdi böyle olaylar olmayacak o topraklarda yaşayan insanlar da kendi hayatlarını özgür ve medeni şekilde yaşayacaklardı. her ne kadar başımızdaki zat-ı muhteremin herhangi bir hareketini tasvip etmesem de aldığı operayon kararı gayet yerinde bir karardır. silahlanmış ve örgütlenmiş bir pyd yerleşmiş olduğu topraklarla yetinmeyip arkasına aldığı abd ve israil ile birlikte önümüzdeki yıllarda türkiye'nin güney ve doğu topraklarına göz dikecektir. yılanın başı küçükken ezilmelidir.
hakkında olumlu bir şey duyma ihtimali bulunmayan yüzölçüm.

http://www.mynet.com/haber/guncel/afrin-...