ak saray ın altın klozet takımları

ak saray'da yer alan ve tuvalet içindeki çoğu eşya gibi altın kaplama olan klozet. yahu milletin ne kıymetli götü varmış, benim alafranga tuvalete geçmem daha sayılı sene oldu, doğduğum yerde hela yoktu. israf ve kul hakkı yemenin zirvesinin yaşandığı ak saray'da elbette manyaklıklar bunlarla da sınırlı değil.

erdoğan'nın klozet savunması şöyle: “dün menderes'i iftiralarla mahkeme önüne çıkarmışlardı. bugün benzer bir oyunu 'altın klozet kapağı' gibi bahanelerle bizim için yapmaya çalışıyorlar hemen cevabını verdik.” iyi de ne alaka, bu savunma köprü başında göt tokuşturması olmuş. menderes'i klozet için kullanmak nasıl bir ahlak cidden tanımsız.

şu: http://img-1.onedio.com/img/719/bound/2r...
ipeksi kıçımızı yıllardır yanlış klozetlere oturttuğumuz, adeta bir ninni dinletisi sunan şerbetler şerbeti çişimizi yanlış hedeflere yönelttiğimiz gerçeğiyle karşılaşmamızı sağlayan gösteriş*li takımlar. bizim takımlar hala yanlış porselenlerde demlensin dursun.
altın klozet takımları zenginliğin bir simgesi olduğu için ak saray'da da görmemiz mümkün.

"hayalim üç kelime o da şöyle; altın klozet takımı" gibi.
tabiki türkiye nin ne kadar zengin olduğunu ve büyük bir ülke olduğunu göstermek için yapılmış olabilir, lütfen , sonuçta beyaz saradan büyükmüş, rte "biz çok zengin bir ülke değiliz" dese de böyle zenginlikler "2.peygamber" e çok değil, az bile
bir semboldür altın kaplama klozet.
var olmayabilir de...
ama, var olmaması, ne o sarayı aklar, ne de hesapsız-kitapsız yapılan israfı unutturabilir!
kontrolden çıkan bir gücün, hiçkimseye hesap vermemeyi erdem sayıp hak gören sözde milli irade(?!) anlayışının ne tür bir canavara dönüşebileceğinin trajikomik sembolüdür!