akp li bakanların yüreklere su serpen açıklamaları

bu seferki bakandan değil milletvekilinden. seçildiği bitlis ilinin bütün altyapı ve üstyapı sorunlarını çözmüş; halkını refaha ve huzura erdirmiş vahit kiler namlı şahıs bu sefer de istanbul için bir şeyler yapmaya karar vermiş ve işe piyer loti tepesinin ismini değiştirmeye uğraşmakla başlamış. zira buraya bir fransız romancının ismi verilmesi kanına dokunuyormuş.

(bkz: akıl akıl gel kıçıma takıl)
(bkz: pierre loti)

*
son bomba konuşmaları itibariyle akıl sağlığı konusunda kafalarda soru işareti bırakan sağlık bakanı recep akdağ'dan: tecavüze karşı eyle yapın

kendisinin devleti yöneten iktidar partisinin en üst düzey elemanlarından biri olduğunu unutmuş olan eleman, "kürtaj için boşuna çırpınmayın - tecavüz kötü bişi, bence ona karşı eylem yapın" diye kamuoyuna seslenmiş ve zekasıyla ilgili kafalarda çoktandır varolan soru işaretini büyütmüştür.

http://www.haberturk.com/polemik/haber/749299-tecavuze-karsi-eyle-yapin-
kimsenin bu konuda idris naim şahin'in eline su dökemediği açıklamalardır.

sırrı süreyya önder'in açıklaması ise en yaran açıklamaların hasıdır: "şahin'in varlığı bütün yurttaşlar için büyük bir umut kaynağı. çünkü herkes 'sayın şahin içişleri bakanı olduysa, ben de her şey olabilirim' duygusu veriyor. bir cumhuriyetin bunu başarmış olması az bir şey mi"