alerjik rinit

bahar aylarının kabusu, '' çok yaşa''nın anlamını yitirme nedeni, binalaşmanın alıp başını gittiği bir dünyada nereden ulaşıyorsa polenlerin yarattığı hapşurmalar silsilesinin bilimsel adı. net bir çözümü yoktur, sadece ilaçlar ve bazı tedavi yöntemleriyle rahatlatılır. çok ilerlerse astıma çevirebilir. hava kirliliğinin arttığı, katkısız olduğu iddia edilen katkılı ürünlerle çevrelendiğimiz, kimyasalların cirit attığı bir dünyada nüfusun büyük bölümünün önemli tehditlerinden.

(bkz: ağaç yerine bina dikmek)
yıllardır bana çektirmediği kalmayan, üzerimdeki en büyük lanet (ki karabahtımdan falan bahsetmiyorum bile). normal bir insansanız, alerjiniz ve değerlere göre birtakım ilaçlar kullanabilirsiniz veyahut az sayıda belirli alerjenlere alerjiniz var ise aşı tedavisi öngörülebilir ama... eğer ki hem alerjik bir babanız, hem de beyaz bir ten/hassasiyetiniz varsa (şekil a-1), değil her bahar ayları/yaz, yılın tümünde cehennem azabı yaşatır. öyle ki, birçok alerjene alerjiniz mevcut ve değerleriniz de yüksek ise, doktorunuz size bunun bir tedavisi olmadığını ancak ilaçların etkisini azaltabileceğini söyler.

ama azaltmıyor arkadaşlar. yıllardır denemediğim ilaç kalmazken; en son 3-4 yıldır dikiş tutturduğumuz rupafin de boşa çıktı. en son üst üste 47 kez hapşırmıştım birkaç dakika içerisinde. siz siz olun, evlenirken karşınızdaki alerjik mi ona bakın derim. adamlar cern'de atomu parçalarına ayırıyor ama alerjinin kesin tedavisi yok. bu hayatın mk. kaçın kurtarın kendinizi!
+alerjik astım ile kombinlediğim muzdarip olduğum dert. otomatik olarak en sevdiğiniz mevsimin kış olmasını sağlıyor, neredeyse rahat ettiğiniz tek mevsimdir çünkü. allah kahretsin bunu, yaşam enerjimi tüketti. ilaç kullansan ayrı dert kullanmasan ayrı dert. kullansanız tüm gün yorgun, bitik ve uykulu halde geziyorsunuz, modu inanılmaz düşürüyor.


pisinge, ankara'dan yaşlı, küçülmüş gözler ve kızarmış burun ile bildirdi.
19 yaşımda ortaya çıkan hastalıktır. yks'ye 28 gün kala patlak vermesi ayrı bir üzücü ve stresli.
liseden beri muzdarip olduğum illet. ağzım burnum kaşınarak uyanırım, 80 kere hapşırmaktan kalbim atmayı unutur, her muhabbetten 2 dakikalığına uzaklaşıp içimi döküp dönerim. alıştım artık. ilaç da yaramıyor zaten bana. savaşmak yerine onunla yaşamayı öğrendim diyebilirim.
başımın belası.. hapşırarak uyanmak nedir sorusunun cevabı bu illette gizli. bitmek tükenmek bilmeyen damak kaşıntıları, batan göz kapakları.. allah düşmanımın başına vermesin.. ilaç tedavisi kısmen mümkün ama hemen hepsinin uyku ve sersemlik gibi yan etkileri var. benim 5 yıldır kullandığım aerius tavsiye ederim hem uyku yapmaz hem rahatlatır.