alex de souza

türkiyeye gelmiş en değerli yabancı futbolcudur . kırmadık rekor , atmadık gol , yapmadık asist bırakmamıştır . aktif futbolculuk hayatında gayet insani , saygılı , duyarlı bir sporcu izlenimi bırakmasıyla fenerbahçe taraftarının gönlünü kazanmış lider bir oyuncu , tam bir kaptandır . 40 yaşına kadar oynasın sonra da teknik direktör olsun yeter ki gitmesin kralex .
gittiği zaman fenerbahçe çift forvete dönecektir diye düşünüyorum. ama bu iyi mi olur kötü mü bilmem.
2013 yılında sözleşmesi sona erecek olan fenerbahçeli futbolcudur. " sanırım bu benim futbolcu olarak son kontratımdı." diyerek jübile sinyalleri vermiştir.*
başarılıdır iyidir hoştur ama asla bi gheorghe hagi degildir. olamaz da...
hay bin kunduz tutturulmuş bir x değil falan fişman, o x te bir y değil lan, ee ne şimdi bu, herhangi bir takımı sırtlayan x gibi o da iyi bir futbolcu, ha şimdi ha dün, zamanının adamı işte var mı ötesi.
bugün klüp binasında aziz yıldırım ile yaptığı görüşme olumlu şekilde sona ermiş ve klüpte kalacağı kesinlenmiş maestrodur.
bugün kadıköy yoğurtçu parkında heykeli dikilen fenerbahçenin efsane oyuncusu. konuşması sırasında göz yaşlarını esirgememiş, tüm fenerbahçelileri de ağlatmayı başarmıştır.
http://video.fanatik.com.tr/Alex-goz-ya%...
kadıköy yoğurtçu parkında bu gün saat 14.00 da heykeli dikilmiştir, gerçekten sonuna kadar hakkettiğini düşünüyorum bu jesti alex le sonsuza*
bugün anlaşmasını feshetmiştir. fenerbahçeye veda ediyor.
sonunda baskılara yenik düşmüştür maalesef. katkısı olan herkes yaksın kınasını. aykut hiç bir zaman bir alex olamayacaksın gözümde, benim gibi çoğu fenerbahçeli için de öyle. yazık gerçekten. dilim varmayarak; güle güle kaptan...
resmen itin götüne sokup kepaze bir şekilde ipini çektiler adamın, bu kadarını hak edecek hiç bir suçu yokken asıl suçlular kendini kurtarma telaşında olduğu halde bu şekil davranmaları komedi. bi siktirip olup gitmesi gereken aziz başkan varken kocaman aykut varken... adalet dilenenlerin adaletine bak amk.
resmi sitesinden yaptığı açıklama, her şey ortada,

fenerbahçe'den ayrılmamla ilgili olarak gelişen olayları açıklığa kavuşturmak için böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim.

cumartesi akşamı kasımpasa'ya 2-0 yenildik. maç sonrası teknik direktörümüz soyunma odasına geldi ve istifa etti, bir yönetici birşeyler söyledi, başkan geldi, o da birşeyler söyledi. en son olarak da futbolcular konuştular. meselenin en üzücü tarafı ise o konuşmaların hiçbiri futbolla alakalı şeyler değildi.

pazar günü normal antrenmana katıldım. pazartesi günü ise tesislere gittiğimde teknik direktörün odasına çağrıldım ve benim kadro dışı bırakıldığımı söyledi. bunun karşısında da bir futbolcunun kadro dışı bırakılması için ancak disiplin kurallarına aykırı bir tavır olması gerektiğini ileri sürdüm. ancak böyle bir durum yoktu, olamazdı da bundan dolayı asıl sebebi öğrenmek istedim.

teknik direktör bunun karşısında "ben teknik direktörüm ve takımın liderliği bende. ama sen çok büyüksün ve kuvvetlisin. seni planlarım içerisine alamam, bundan dolayı böyle bir karar aldım" dedi.

bunun karşısında benim cevabım çok basit oldu. "tamam öyleyse. bazı kararların alınması gerekiyor, ama ben başkana gideceğim, bakalım o ne diyor bu duruma" dedim.

başkanın odasına 16:15'de girdim, ve 16:18'de de çıktım. 8 yıllık kulüp tarihinde ki varlığıma 3 dakikada karar verdi.

başkan "evet, konuşabilirsin" dedi. ben de "teknik direktörün kadro dışı bırakılmamla ilgili kararını nasıl değerlendirdiğini sordum.

" karar senin! istersen ayrı çalışırsın istersen gidersin" şeklinde cevap verdi benim eski başkanım. böylece de bitti. zaten onlar istedi diye ayrı çalışmam veya benim takım içinde ki varlığımdan endişelenmelerinden dolayı da böyle bir karar veremem.

pazartesi günü bir basın açıklaması yapacağım ve böylece fenerbahçe taraftarına daha açık olacağım. brezilya'ya gidebilmem için bunları açıkca anlatmak zorundayım.

alex


http://www.alex10.com.br/tr/news/conteud...
gündemden düşen futbolcu.
7 aralık 2014 coritiba bahia maçıyla jübilesini yapan, sahayı göz yaşlarıyla terk eden, futbola veda eden büyük futbolcu.
bugün son maçına çıkmış ve futbolu bırakmış. bu son maçında fenerbahçeli 100 kadar taraftar brezilya'da onu yalnız bırakmamışlar.
futbolu bıraktıktan sonra kendisi için bir biyografi kitabı yazılıyormuş. kitabın yazarına anlattıkları arasında bir detay var ki, brezilya futbolunun alt yapısında fakir altyapı oyuncularına bir sandviç için veya bir çift krampon için eşcinsel ilişki teklif eden hocalarının, yöneticilerinin olduğunu açıklamış. ayrıca eklemiş, "çok küçükken babama "ibne" demiştim. anlamını bilmiyordum, sokaktan öğrenmiştim. babamın tokatından sonra araştırdım ve bir daha hiç kimseye ibne demedim" demiş.

http://ayisozluk.com/lnk/a06169