ankara

  • /
  • 11
eski memleketim. düzenlidir. çok mutlu hissettirmez insanı nedense.
lezbiyen şehri olamamıştır. gerçi ülke genelinde hiç bir şehirde lezler arasında dayanışma olmuyor. tutan bir lez uygulaması ya da sitesi de olmadı. bu şehirde de görünmeziz.
sonbaharla birlikte daha da güzelleşen şehir
ankara’nın en güzel zamanları şu günler; yani, yazdan sonbahara yeni geçilen bu dönem. bu dönemde üniversitelerin yeni dönemlerinin başlamasıyla bir canlılık gelir şehre. hoşa giden bazı etkinlikler daha görünür olmaya başlar. yeni sergiler, temsile çıkacak oyunlar, sevdiğim bazı kitapçılardaki hareketlilik bana yeni bir heyecan veriyor. hiç yoktan, huzurlu bir öğleden sonrasında yaptığınız bir yürüyüş huzur verebiliyor. her daim huzur bulsun ankaralılar.
gece sokaklarında soğuktan heba olduğum, içkinin ve uyuşturucunun dibine vurduğum ve çok güzel arkadaşlıklar edindiğim bok şehir. harbiden bok. çok bok. ancak insan alışıyor bir 4 yılda falan. çirkin bir dönüye kaptırmış bence ankara. aynı olayı 15 yıldır tekrarlayan omgosh wtfun’a buradan kucak dolusu sevgiler.
askerliğimi yaptığım, her sene ziyarete gittiğim; aile ve akrabalarımın %90'ını barındıran şehir. onun dışında benim için bi espirisi yok. yaşamayı da düşünmem. *
eskiden yaşadığım şehir. nerelere takılacağını bilirsen güzeldir de.
  • /
  • 11