ankara

  • /
  • 10
ilginç bir şekilde pek az entry sahibi bir şehir. yaşadığım yerdir ayrıca. takılmak isteyen olursa gelsin, iki lafın belini kırarız.
yaşadığım şehir.
son beş yılda çok yara aldı bu gri şehir.
peş peşe patlayan bombalardan yaka silkti. yüksel caddesinde, güvenpark'ta polisin saldırganlığından illallah etti. gezi parkı zamanında gaz bombaları ile darbe yedi, sisin pusun altına gömüldü.

yine de bozmadı düzenini.
trafik yine aynı saatlerde kilitlenmeye devam etti,
insanlar yine tandoğan'dan kızılay'a yürümeyi tercih etti.
ve ben, ne olursa olursun cuma akşamları kızılay'da bir kafede oturup kahve içmeyi ve ankara'nın kalbini izlemekten vazgeçmedim.

katılmak isteyen?
şimdi şu saatte kızılay'dan tunalı'ya doğru yürümeyi çok isterdim.
nedense çok özlüyorum ben bu şehri ne varsa? gerçi arkadaşlarım var orada. neredeyse hepsi orada kaldı ulan acaba ankara'ya mı taşınsam napsam. kimse yok istanbul'da böhühü.
hayatimin 32 senesine çöken istanbul'dan kurtulmama -bilmeden-yardımcı olan huzurlu sehir. birkaç ay sonra tam tamına 2 senedir burda yaşıyor olacağım, başka biri deseydi resmen inanmazdım bu kadar seveceğimi ankara'yı. istanbul'dan gelip yerleşen ve bir daha dönmeyi düşünmeyen o 5 kişilik ekiptenim, sevgiler :)
haluk levent'in sevgilisine neler neler yaptığını sorduğu şarkıdaki şehir.
kendimi en cok benzettigim şehirdir. belki dogup buyudugum, yasadigim yer oldugu için ankara'ya baya güzelleme diziyorum... esasinda dışardan gorenler soguk, gri ve resmi oldugunu dusunur. fakat biraz alisinca keyifli noktları varmiş dedirtir. sanki garip bi şekilde güvende hissettirir insana kendini. çok gösterişli değildir fakat altta da kalmaz. fazla kalabalığı sevmez ama yalnız da değildir. herkese samimi davranmaz misal bu şehir, sadece ona ayak uyduranlara selam çakar. denizi yok ama sevene kuru soğuğu bile güzel geliyor bu şehrin.
şu sıra dengesiz havasıyla beni hasta eden şehir. kış boyu ankara'nın en soğuk yerlerinde bulundum, hastalıksız atlatmıştım yılı diye sevinirken zamansız oldu biraz.
hiç gitmek istemediğim muhtemelen de gitmeyeceğim şehir.
  • /
  • 10