ankara

  • /
  • 10
bu şehri ankaralılardan başka kimse sevemez. benim gibi. bir istanbullu (gerçi istanbullu mu kaldı lan ? çoğu sivas bayburt diyarbakırlı. neyse..) , bir izmirli bu şehirde bunalır. kriz geçirir. hatta gerektiğinden uzun süre kalırsa sizi de içine katacağı bir şekilde ankara'ya tümden bir söver . hiç muhattap olmayın.biz ankaralılar olarak atakulesi ile, kızılay meydanıyla, kuğulu parkıyla, güven parkıyla, meclisiyle, gökçeğiyle, gece 11 - 12 de kapanan metrosuyla olduğu gibi ankara'yı seviyoruz. denizi yok tamam kabul ama en azından denizin olmaması yazın bizi bir beklentiye, bir heyecana sokuyor. sanki simitle martı besleyince bi bok oluyor aq. size diyorum ankara'dan nefret edenler lobisi. gelin ankara'ya babaannenizi dedenizi ziyaret edin, resmi evrak işlerinizi bitirin ya da okulunuzu bitirin sonra da defolun gidin lan.
edit: şaka bir yana gelirseniz sevdiğim bir mekan vardır. meşrutiyet caddesinin başında ; adı da tarihi mutfak lokantası. ikramı güzel'dir. yemeği kaliteli. hizmeti güler yüzlü .tavsiye ederim sizlere :) semaver çay ikramını da unutmayın . bahşiş 1 tl
ilk kez gördüm ankara'yı. anıtkabir'e gittik. çankaya tarafları çok hoşuma gitti ya. dolu ağaç, yokuş falan var. yokuştan bir bakıyorsun, ankara manzarası. ay çok hoş. bol yokuşlu yerleri çok severim. antalya'da bir tane bile yokuş yok.

düzenleme: bir de nedense çok sıcak geldi. sanki daha önce gelmişim gibi. ailem burada yaşamıştı, ama ben yoktum o zamanlar.
bir vega şarkısı, 3 yıldır yaşadığım şehir. yarın geri dönecek olmanın verdiği hüznü üzerimden atamıyorum.

şarkı:
aranızdaki aşkın bitmesine rağmen alışkanlık yüzünden ayrılmayı göze alamadığınız sevgili gibidir.
ankara'daysanız ve başka lgbt kişiler ile hornet dışı bir yerde tanışmak, kaynaşmak isterseniz, kaos'un etkinliklerine bakabilir, size uyan birine katılabilirsiniz:

kaos kültür merkezi yeni döneme başlıyor: kkm'nin kasım programı, sonbaharın döktüğü yapraklar kadar renkli!
1 kasım salı, 18.00
gökkuşağı aile grubu aylık toplantısı
ankara’ da lgbt’ lerin aileleri, her ayın ilk salı günü buluşup kendi yaşadıkları süreçleri paylaşıyor. kasım ayı toplantısına katılmak için 0 537 461 8808 numaralı gökkuşağı aile hattı’nı arayabilirsiniz.

3 kasım perşembe, 11.00 -13.00
lgbti hakları atölyesi
kaos gl, pembe hayat derneği gönüllülerine, danışma hizmeti veren uzman ve stajyerlerine dönük gerçekleştirilen insan hakları atölyelerinde bu ay cinsel yönelim, cinsiyet kimliği kavramları, lgbti hakları ve sosyal hizmet ile ilişkisi konuşulacak.

4 kasım cuma, 14:00 – 17:00
heteroseksim eleştirisi ve altarnatif politikalar dersi
ankara üniversitesi, cebeci kampüsü, sbf
toplumsal cinsiyet çalışmalarında cinsel yönelm ve cinsiyet kimliği ayrımcılığının topumsal cinsiyet ile ilişkisinin tartışıldığı heteroseksizm eleştirisi ve altarnatif politikalar dersleri başladı. kasım ayının ilk ders konusu 'heteroseksizmin kurumlari: sosyal politikalar’ olacak.

4 kasım cuma, 18.30
film gösterimi: astrıd
ankara üniversitesi, cebeci kampüsü, ahmet taner kışlalı sanatevi
ankara üniversitesi iletişim fakültesi, isveç büyükelçiliği, kaos gl ve pembe hayat dernekleri ortaklığında gerçekleşen film gösterimlerinde yeni dönemin ilk filmi astrıd’ in nin konusu: pippi uzunçoraplı korsan gibi çocuk kitaplarıyla dünyada 150 milyon satış rakamına ulaşan astrid lindgren kimdir, anlattığı hikayeler nereden gelir ? nesiller boyu türkiye dahil pek çok ülkede çok sevilen, kitapları filmlere, televizyon dizilerine kaynaklık eden yazarı genç nesillere de tanıtmak için hazırlanmış renkli ve kapsamlı bir belgesel.

yönetmen kristina lindström hakkında: isveç devlet televizyonu svt için çektiği belgesellerle pek çok ödül kazanan gazeteci kristina lindström, 10 yıldır svt televizyonu kültür bölüm başkanıdır. 2012 yılında çektiği ilk filmi palme ile sinema dünyasına da atılan yönetmenin bu ikinci uzun metraj belgesel filmi.

film gösterimi ücretsiz ve katılıma açıktır.

5 kasım cumartesi, 11.00-12.15
yoga atölyesi; içsel denge
lgbti’lerin kendi bedeni üzerine düşünmesine, bedenini keşfetmesine, güçlendirmesine, kişinin sınırlarını tanımasına ve iyi hissetme yollarını bulmasına odaklanan 'beden ve farkındalık’ temalı yoga atölyeleri kaos gl derneği ve atölye yoga ortaklığında yapılmaktadır. atölyenin ilk dersinde yoga eğitmeni anıl seren ile 'içsel denge’ çalışılacak.

6 kasım pazar, 14.00 – 17.00
gökkuşağı bahçe atölyesi
vegan ekolojik buluşmalar yeni dönemde de devam ediyor. yeni döneminin ilk buluşmasında damla koç ile 'teraryum yapımını’ öğreniyoruz. hep birlikte atmaya kıyamadığımız ne varsa süslüyor, boyuyor, çiçekler dikiyoruz.

11 kasım cuma, 14:00 – 17:00
heteroseksim eleştirisi ve altarnatif politikalar dersi
ankara üniversitesi, cebeci kampüsü, sbf
toplumsal cinsiyet çalışmalarında cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığının toplumsal cinsiyet ile ilişkisinin tartışıldığı derslerin kasım ayı ikinci konusu 'heteroseksizmin kurumları: tıp’ olacak.

12 kasım cumartesi, 11.00-12.15
yoga atölyesi; ana odaklanma
lgbti’lerin kendi bedeni üzerine düşünmesine, bedenini keşfetmesine, güçlendirmesine, kişinin sınırlarını tanımasına ve iyi hissetme yollarını bulmasına odaklanan 'beden ve farkındalık’ temalı yoga atölyeleri kaos gl derneği ve atölye yoga ortaklığında yapılmaktadır. bu haftanın atölyesinde yoga eğitmeni gülen toker ile 'ana odaklanma’ çalışılacak.

13 kasım pazar, 11.00 – 18.00
lgbti aktivistler için motivasyon atölyesi
kaos kültür merkezinin yeni dönem etkinliklerinden olan lgbti aktivistler için motivasyon atölyeleri başlıyor. ayda bir kez gerçekleşecek atölyelerinin ilk buluşmasında aykut atasay ile 'toplumsal barış için içsel barış’ çalışılacak.

18 kasım cuma, 14:00 – 17:00
heteroseksim eleştirisi ve altarnatif politikalar dersi
ankara üniversitesi, cebeci kampüsü, sbf
toplumsal cinsiyet çalışmalarında cinsel yönelm ve cinsiyet kimliği ayrımcılığının toplumsal cinsiyet ile ilişkisinin tartışıldığı derslerin bu hafta ki konusu 'heteroseksizmin kurumları: hukuk’.

19 kasım cumartesi, 11.00-12.15
yoga atölyesi; köklenme
lgbti’lerin kendi bedeni üzerine düşünmesine, bedenini keşfetmesine, güçlendirmesine, kişinin sınırlarını tanımasına ve iyi hissetme yollarını bulmasına odaklanan 'beden ve farkındalık’ temalı yoga atölyeleri kaos gl derneği ve atölye yoga ortaklığında yapılmaktadır. bu haftanın atölyesinde yoga eğitmeni ekin arıkan ile 'köklenme’ çalışılacak.

25 kasım cuma, 14:00 – 17:00
heteroseksim eleştirisi ve altarnatif politikalar dersi
ankara üniversitesi, cebeci kampüsü, sbf
toplumsal cinsiyet çalışmalarında cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığının toplumsal cinsiyet ile ilişkisinin tartışıldığı derslerin kasım ayı son konusu 'heteroseksizmin kurumları: eğitim’.

26 kasım cumartesi, 11.00-12.15
yoga atölyesi; geçicilik
lgbti’lerin kendi bedeni üzerine düşünmesine, bedenini keşfetmesine, güçlendirmesine, kişinin sınırlarını tanımasına ve iyi hissetme yollarını bulmasına odaklanan 'beden ve farkındalık’ temalı yoga atölyeleri kaos gl derneği ve atölye yoga ortaklığında yapılmaktadır. bu haftanın atölyesinde yoga eğitmeni gülen toker ile 'geçicilik’ çalışılacak.

26 kasım cumartesi, 14.00 – 17.00
ankara gökkuşağı aile grubu ile açılma toplantısı
gökkuşağı aile grubundan ailelerle, lgbti’lerin buluşacağı açılma toplantısında ailelerle ailelerin açılma süreçleri ve lgbti’lerin ailelere açılma süreçleri, deneyimleri konuşulacak.

27 kasım pazar, 11.00 – 14.00
homofobi transfobi karşıtı öğrenci kahvaltısı
homofobi ve transfobi karşıtı öğrencilerin ayda bir kez bir araya geldiği kahvaltılı buluşmalar yeni dönemde de devam ediyor. kasım ayı buluşmasında bir araya gelecek öğrenciler kampüsler arası dayanışma yollarını konuşacaklar.

etkinliklere katılmak için ve bilgi almak için kkm@kaosgl.org adresine mail atabilirsiniz.
etkinlik mekânları yalnızca etkinlik katılımcılarına bildirilecektir. (güvenlik açısından maalesef)
bugün kışın ilk karı düşen şehirdir,masal gibi.
bir paralel evrende yaşadığım şehir. içimde özlemi var hep anlamsız bir şekilde.
soğuk mu soğuk gudubet şehir. daha iyi bir yanını göremedik. görmeden ölmeyiz inş
iş için geldim fekat hala aramız iyi değil.. kendisini tanımak için rehbere ihtiyaç duyduğum şehir.. kim bilir belki de kalıcı oluruz
ankara’nın en güzel yanı... hadi hadi söyletmeyin şimdi :)
istanbul’a dönüşü dillere destan şehir ;)
türkiye cumhuriyeti'nin başkenti,
gazi mustafa kemal atatürk'ün anıt mezarının bulunduğu şehir,
kedisi ünlü, birde tiftik keçisi
plaka numarasını ezberleyebildiğim birkaç şehirden biri,
bir de o orada yaşıyor ;-)
bir istanbuler olarak önümdeki 4-6 yılı burada geçireceğim. ne denizi ne boğazı ne de istanbul'un fake samimi insanını özledim. normalde evden çıksam anamı özlerim ama şehri özleyemiyorum.
türkiye cumhuriyeti'nin 94 yıldır başkentliğini yapan güzel şehir..

(bkz:başkent)
soğuk havası olmasa yaşanacak şehir değil. iç anadolu çomarının beyaz yakalısı çoğu. ha iş için veya okumaya gelenler^^ hariç hahah
uzun zaman sonra geldiğim şehir. hava baya guzeldi bugün yağmur yağmadı en azından.
yuvam. anıtkabire sahip olması bile tek başına sevmeye yeter
  • /
  • 10