ankara

  • /
  • 9
türkiye cumhuriyeti'nin başkenti,
gazi mustafa kemal atatürk'ün anıt mezarının bulunduğu şehir,
kedisi ünlü, birde tiftik keçisi
plaka numarasını ezberleyebildiğim birkaç şehirden biri,
bir de o orada yaşıyor ;-)
bir istanbuler olarak önümdeki 4-6 yılı burada geçireceğim. ne denizi ne boğazı ne de istanbul'un fake samimi insanını özledim. normalde evden çıksam anamı özlerim ama şehri özleyemiyorum.
türkiye cumhuriyeti'nin 94 yıldır başkentliğini yapan güzel şehir..

(bkz:başkent)
soğuk havası olmasa yaşanacak şehir değil. iç anadolu çomarının beyaz yakalısı çoğu. ha iş için veya okumaya gelenler^^ hariç hahah
uzun zaman sonra geldiğim şehir. hava baya guzeldi bugün yağmur yağmadı en azından.
yuvam. anıtkabire sahip olması bile tek başına sevmeye yeter
ilginç bir şekilde pek az entry sahibi bir şehir. yaşadığım yerdir ayrıca. takılmak isteyen olursa gelsin, iki lafın belini kırarız.
yaşadığım şehir.
son beş yılda çok yara aldı bu gri şehir.
peş peşe patlayan bombalardan yaka silkti. yüksel caddesinde, güvenpark'ta polisin saldırganlığından illallah etti. gezi parkı zamanında gaz bombaları ile darbe yedi, sisin pusun altına gömüldü.

yine de bozmadı düzenini.
trafik yine aynı saatlerde kilitlenmeye devam etti,
insanlar yine tandoğan'dan kızılay'a yürümeyi tercih etti.
ve ben, ne olursa olursun cuma akşamları kızılay'da bir kafede oturup kahve içmeyi ve ankara'nın kalbini izlemekten vazgeçmedim.

katılmak isteyen?
şimdi şu saatte kızılay'dan tunalı'ya doğru yürümeyi çok isterdim.
nedense çok özlüyorum ben bu şehri ne varsa? gerçi arkadaşlarım var orada. neredeyse hepsi orada kaldı ulan acaba ankara'ya mı taşınsam napsam. kimse yok istanbul'da böhühü.
hayatimin 32 senesine çöken istanbul'dan kurtulmama -bilmeden-yardımcı olan huzurlu sehir. birkaç ay sonra tam tamına 2 senedir burda yaşıyor olacağım, başka biri deseydi resmen inanmazdım bu kadar seveceğimi ankara'yı. istanbul'dan gelip yerleşen ve bir daha dönmeyi düşünmeyen o 5 kişilik ekiptenim, sevgiler :)
haluk levent'in sevgilisine neler neler yaptığını sorduğu şarkıdaki şehir.
  • /
  • 9