apple vs samsung

nikon vs canon gibi teknoloji alanında son zamanlarda kapışan iki firma haline gelen samsung ve apple, şimdilerde tablet piyasasında tam bir savaş halindeler. google ın adroid vs ios kapışmasını sağlamasıyla son dönemde samsung bir tık önde gibi görünüyor. dün alman bir amcanın aletini * baya bir kurcaladım. bugları var lakin bunun benzerlerini ipad lerde de gördüm.

boks; http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21355...
son samsung reklamı iphone'a gönderme yapmış.

hiç samsung kullanmadım ama gördüğüm birşey var ki ekranları daha güzel. “infinity screen” mi diyorlar, ekranın yanları da kullanılıyor ya, o cidden harikulade. fotoğraflar daha net görünüyor. kalem şeysi de oldukça hoş.

apple kullanıcı dostudur, afedersiniz de o aleti en aptal kişi bile kullanabilir. bilgisayarında mesela arama bölümüne birşey yazın, çoğu zaman çıkar o şeyi nasıl yapabileceğin. apple’da açıkçası görüntüleri ben beğenmiyorum. retina ekran da olsa sanki hep birşeyler daha geride. belki de biraz daha pahalı olduğu için, orgazm yaşatsın gibi birşey istiyorsun, bilmiyorum.

iki markanın temelde farklılaştığı ana bir konu var. apple, minimalisttir; yani az sayıda ürünle yol alır. hatta şöyle salakça bir politikaları da vardır, ipad kutusundan kulaklık çıkmaz çünkü ipad bir müzik çalar değilmiş. apple bilgisayarlarda da şarj girişi modelden modele değişir ayrıca, bu da bi ileri modeli aldırmaya yönelik bir taktik gibi gelir bana.

samsung ise bi dolu telefon sürüyor piyasaya, teknolojik eskimeyi bu markayla daha çok hissediyorsundur muhtemelen. yani, bir nevi samsung, maksimalisttir.
apple telefon v.b. ürünler üretir samsung telefonda dahil neredeyse herşeyi.
https://shiftdelete.net/apple-mi-samsung...
teknik bilginiz ve yazılım bilginiz varsa oneplus.eger bilginiz yoksa apple.samsung s9 un hala iphone 8 plustan iyi değil merak edenler 4k 60 fps testine baksınlar ayrıca şu dönemde telefon almayı düşunen yazarlar varsa mesaj atabilirler zengin yazarlara kapım her zaman açık ehehehhe
çok fazla inciğini cıncığını bilmiyorum ancak iki markayı da kullanmış biri olarak kesinlikle apple alır. samsung çok kısa ömürlü, kırılgan, donmalarıyla çileden çıkartan bir telefon. apple öyle değil.