aralıklı oruç

son yıllarda çok moda olan beslenme modeli. herkes yapıyor çevremde maşallah. ben de eksik kalmayayım dedim, iki ay önce başladım, vallaha rahat ettim, kilo verdim. aslında çok ilginç bisi de yok, kahvaltıyı yapmıyorsun o kadar. getirdiği düzeni sevdim ama ben.
günün sadece 8 saatinde bişeyler yeyip geri kalan 16 saatte sadece kalori içermeyen sıvılar tüketiyıorsunuz.
kahvaltıyı etmedik tamam ama akşamında bira, şarap vb. içilmemesi gerektiği için uygulayamadığım diyet türü.
(bkz:intermittent fasting)
son yılların en meşhur yeme içme yönelimlerinden. disiplinli bir şekilde aralıklı oruç saatlerine uyarsanız vücut ciddi rahatlıyor. disiplin! işte zurnanın zırt dediği yer orası. diet, diyet, rejim vs meraklılarına bir göz atmalarını öneririm.
herkesin bildiği ama kimsenin uygulamadığı bir yöntem.
48 saat yaptiğim yememe durumu.hedefim 240 saat aç kalmak ama kendimi psikolojik olarak hazırlamam gerek. ve iş yerinde kendimi kötü hissetmemek istiyorum.
2-3 sene önce düzenli olarak yaptığım ve düzenli spor ile birlikte neredeyse 40 kilo verdiğim o yöntem, tabi bu 2 yıl süresince yurtdışında gidip 1 sene orada yaşamak ve dönüşte yaşadığım depresyonla bir 20 kilo aldım, son 2 aydır yine deniyorum, eskiden yaptığım gibi çok katı kurallarla ilerlemiyorum bu sefer ve daha rahatım, 4 kilo verdim bence gayet yeterli, daha fazlasını da verebilirim elbette, aynı zamanda böyle yaşamanın da rahatlatıcı olduğunu söylemek isterim, her dakika tok olmak bazen çok rahatsız edici olabiliyor bence