ayılar yolda

bir yol etkinliğidir cuma akşamında , cumartesi, pazar akşamına, kadar sürer. tercihen tren ile bir ildeki ayular toplanır diğer ile giderler. uyku yolda alınır bu yüzden oteldi moteldi dert edilmez... bu aktivitede önemli olan yolda yaşananlardır...ne karşılama beklenir nede uğurlama sadece yol için yapılan bir etkinliktir... yoldaş, arkadaş, ucra istasyonlar, o istasyonun taş binası, ucsuz bucaksız ovalar dır paylaşılan gidilen ildeki yeme içme mekanları ziyaret edilir geri dönülür.
en çok yapmak istediğim etkinliklerdendendir. bol bol fotograf çekecek olmam da yanında bonusu olacak.
ilk denemeyi edirneye giderek yapabileceğimiz etkinliktir.
düzenlenecek en güzel zirvelerden biri olabilir. ve kesin düzenlenmesi gereken zirvelerden biridir.
ingilizcedeki sounds good kalıbının kullanımına uygun başlık.
havalar yormazken, sıcaklar bunaltmazken gerçekleşmesi gereken zirvedir.

(bkz: dark bear nereye biz oraya)
bakıyorum gençliğinde hippi olan ayıcanlar şu an çok elitler.malum uçak fiyatları da uygun, çoğu ayının sırt çantaları, mataralarıyla trenlerde paspas olacağını düşünmüyorum. ama ben varım. kompartımanımda sigara içenler olsun biri kapıyı gözetlesin karsa bile giderim. yolda oyun fln da oynarız. bearebeara şarkı söyler *, dark fotoğraf çeker, narin şiir okur, psk tren restaurantında masalarımıza mum yakar, saçımızı başımızı düzeltir, gömleklerimizi içine sokar,kel ayı izlediği filmleri anlatır, max blum okuduğu kitaplarla laf sokar, yorgun pipi bizim taklidimizi yapar *, medyum küsleri barıştırır, hestia gözlüklerini takıp tren camından ufuklara dalar arada milleti gaza getirir, costurur, pony başını psp sinden kaldırmaz, trajediye veririz bir radyo çekene kadar kurcalar,heygidihey dede korkut hikayeleri anlatır,koyuyazar nereye kayboldu yaa diye ikide bir sorulmaz, cüzdanları * bankacıdan uzak tuttuk mu süper eğlenceli bir yolculuk olur.
yapılması durumunda katılımın az ama maceranın çok fazla olacağı etkinlik, ben kesinlikle varım, tren muhabbeti süper olur, tren dışında kara yolu olacaksa kıyıköyde harika olabilir, bol fotograf, bol alkol, bol muhabbet... son derece ayıca ve kulağa hoş geliyor.