azis

bacakları çok güzeldir.
14.şubat süpriz yaparak türk hayranlarına son şarkısında bir sürpriz yapmıştır. şarkının bir bölümü türkçe, klip istanbuldan, sevimli ayılar yağlı güreşçi.daha ne olsun.
türkçe olan bölüm aynen şöyle: bir numarasın canım gözlerime bak ta yanayım dayanamam sensiz olamam benim olacaksın amannnnn amannnnnnn
klipte burda
bulgaristan'ın serdar ortaç'ı. ülkesinde bir hayli ünlü olan androjen bir romandır kendisi. müziğini sevmesemde video kliplerini ve tarzını çok ilginç buluyorum. bir dönem roman haklarını savunmak istiyorum diyerek milletvekilliğine de aday olmuştu ancak kazanamadı. son şarkısı evala'nın(bulgarca'da eyvallah anlamına gelir ve türkçeden geçmiştir) bir kısmını türkçe söylemiştir. bu duruma hayli şaşıran var. lakin bunda şaşılacak bir durum yok. bulgaristan'da yaşayan pomak ve romanlar'ın büyük çoğunluğu türkçe bilir. hatta bir kısmı türkleşmiştir. çingene nüfus öyle büyük bir ayrımcılığa maruz kalmıştırki çareyi bari türk olalımda biraz nefes alalım şeklinde bulan gruplar olmuştur. bulgaristan'daki çingene köylerinde hülya avşar posterlerini görebilir, ibrahim tatlıses şarkılarını duyabilirsiniz. azis bu ortamın ürünüdür ve türkçe bilir.
ilk gördüğüm zaman, bu ne leyn diye tepki verdiğim; ancak şu sıralar ti za men si samo sex adlı şarkısı sayesinde sevmeye başladığım, 1978 doğumlu bulgar şarkıcı.

edit link ;
dünya ahiret bacımdır keensi..
karıda böyle bacak yok şerefsizim.
fetişim olmasa da yalarım yatarsam yeminle.
taklidini çok başarılı bir çalışma ile de yapmışlardır. radyo-tv okuyan enka takma adındaki bir üniversite öğrencisi, elindeki imkanlarla çektiği klipte bence orjinaliyle birebirini yapmış. tebrik ediyorum. ha birde şehitler çoğalıyor ki dansı durdurması ve yüz ifadesi, takdir ettim.



azis'in katıldığı 2003 yılında bulgaristanda yayınlanan bir tv programı. bu performans türkiye'de yapılabilir miydi sizce? özellikle 4:18 - 4:28 arasına dikkat edin...

http://ayisozluk.com/lnk/a638c9
2014 yılında yayınlanan kliplerinde oldukça kilo verdiği ve kas yaptığını görüyorum. sakallarda güzel olmuş.


eski halini daha çok beğeniyordum. bendeniz ile birlikte ankara ve izmirde sahne alacaklarmış.
rihanna ve fatih ürek karışımı bir sanatçı.
transfobik "sanatçı" zamanında bursa konserlerinde kapıdaki transları korumalarına dövdürüp kovdurmuşuluğu var..

itici..
artık oldukça maskulen. yeni bir parçası yayınlanmış ve hareketli parçalarıyla tanıdığımız şarkıcı habibi adlı slow bir parça ile karşımıza gelmiş. hoş.

ilk gördüğümde cüretkar videosuyla beni dehşete düşüren (hop videosu), ardından hayranlığa gark eden, şimdilerde canım her sıkkınken videolarını izleyerek moral bulduğum, zengin ruhlu, türkleri çok seven (hatta atalarından biri türkmüş..), roman asıllı bulgar şarkıcı ve şov yıldızı.... kadından daha kadın, erkekten de daha erkek halleri var... son 2 yıldır erkek konseptte takılıyor... her videosu ayrı bir sanat eseri... çokça türkiye'ye gelir oldu son yıllarda. türkçeyi kullandığı şarkıları da mevcut... bir şarkısında da dediği gibi : seviyorum azis'i....

(bkz: joshua j)
(bkz: evala)

http://ayilarock.ayisozluk.com/azis-evala/
kesinlikle bulgaristanın süper starıdır. bizde ajda yaşlanmıyor onlar da aziz yaşlanmaz unutulmaz.
(bkz: no kazvam ti stiga)

http://ayilarock.ayisozluk.com/azis-no-kazvam-ti-stiga/
bir bulgar ateşi. joshua j'nin kaleminden azis;

http://homojen.ayisozluk.com/bir-bulgar-atesi-azis/
ilk klibini hala izlemeyenler için paylaşayım;

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/87784/azisin-ilk-klibi
  • /
  • 3