basketbol

16 yıldır içinde olduğum ve 8 yıl lisanslı olarak yaptığım spor. halen oynuyorum da sadece kopamadığım için. keyifli ve gerçekten en zor sporlardan biridir. pota denen ve içinde çemberin olduğu düzenekten topu geçirmeyi hedeflersin. ama keşke bu kadar basit olabilseydi.

(bkz: ayı sözlük basketbol zirvesi)
oyun ilk çıktığından; 7 şer kişilik 2 takımın yerde*bulunan sepetlere topu sokmalarından oluşuyormuş. ancak oyuncuların sepetin önünü kapatıp sayı olasılığını imkansıza yakın hale getirmeleri sebebiyle sepet 3.05 yüksekliğine çıkarılmış ve oyun bu şekilde oynanmaya devam edilmiştir. eskiden sepetlerle oynanan bir oyun olduğu için adı sepet topu " basketball" dur.
oynamayı sevmiyor olmama rağmen* yoğun ısrarlar sonucu oynayıp, serçe parmağımı çatlatmama sebep olan spordur.*
kafa dağıtmak adına oldukça iyi bir spordur. basket attıkça rahatlarsınız. hırsınızı bu şekilde basit sayılabilecek bir başarı ile çıkartabileceğiniz, tatlı rekabetin olduğu bir zor sporlardan biridir. oldukça yorucudur.

(bkz: tbl)
(bkz: nba)
(bkz: euroleague)
yarın itibariyle tekrar yoğun şekilde içinde olacağım spor.
çapraz bağ düşmanı spor. oynayıpta bu acıyı çekmeyen var ise şanslıdır.
hem kadınlar hem erkeklerde yıllardır amerika'nın tekelinde olan spor. dünya şampiyonlarının ve olimpiyatların basketbol dalında birinci belli ikinci kim olacak geyiği çevirilmesi ne zaman son bulacak, bulabilir merak konusu.
hem türkiye ligi hem de euroleague maçlarını biri arşivlemiş. maçları kaçıranlar için güzel hizmet. bana da paylaşmak düştü.

https://ok.ru/profile/571048369516
erotik bulduğum spor. nedenini inanın ben de tam olarak anlamadım. fetişim gibi bir şey sanırım.