bayan peregrine'in tuhaf çocukları

bana göre efsane yönetmenlerden olan tim burtonın yönetmenlik koltuğunda oturduğu ve eva greenin başrollerinde oynadığı abd de yaklaşık 110 hafta en çok satan kitaplardan biri olan ve ransom riggs tarafından yazılan kitabın beyazperdeye uyarlanmış halidir. kitaplarını sevdiğimden ve özellikle yönetmene öldüğümden ilk fırsatta izlenecektir. gölge şehir ve ruhlar kütüphanesi olarak devam eden şimdilik toplam 3 kitaplık seridir.
son 5-10 yıldır adam gibi iş çıkaramayan tim burton'ın son filmi. trailer ve teaserları ne kadar ilgi çekici olsa da kafamda soru işaretleri var. helena abladan ayrılınca rol eva green'e gitmiş iyi de olmuş kanımca. ama helena bonham carter'ı da izlemek isterdim.
bu filmi tim burton çekmemiş olabilir mi.. ne bu bee
pazar günü öğleden sonra temebelliği ile üzerine pike çekip seyredilecek bir film.
üç kitaplık roman serisi .yazarı ransom ringgs.filmin romanla pek alakası yok ne yazıkki.izlediğinizde hayal kırıklığına uğratan cinsten.ana karakterleri çocuk diye filmi 0-12 yaş arasına uygun şekilde beyaz perdeye aktarmak zorunda değillerdi mesela.romandaki o gizemli ,gerilim dolu hava filme hiç aktarılamamış.yetmezmiş gibi senaryo ve karakterler değiştirilmiş.neye benzediği belli olmayan romanla alakasız bir film ortaya çıkmış.umarım kalan iki romanı olduğu gibi bırakıp tim burton ın rezil etmesine izin vermezler