ben sen o

yaşar üniversitesi’nden bu yıl mezun olan zeynep oral’ın iki trans kadının hikâyesini anlattığı belgesel. 19. uluslararası adana altın koza film festivali’nde "en iyi belgesel" ödülünü kazanmıştır. antalya altın portakalda da en iyi ilk belgesel seçilmiştir. belgeselin adı ben,sen,o... şeklinde yazılmıştır.

http://ayilarock.ayisozluk.com/ben-sen-o/
9 aralık 2012 pazar saat: 18:35 te, izmir fransız kültür merkezinde gösterilecek ve herkese açık olacak.

9 aralık 2012 pazar günü saat 17:00 de istanbul aynalı geçit’de gösterimi gerçekleşecek. gitmeyi düşünüyorum, gelmek isteyenler bana ulaşabilirler.
türkçe de birinci, ikinci ve üçüncü tekil şahıslar.

(bkz: kişi zamirleri)
(bkz: şahıs zamirleri)
keşke daha erken haberim olsaydı da, altın koza'da görebilseydim dediğim belgesel.
bugün gökten delinircesine yağan yağmura rağmen gittim, salon doluydu. başarılı bir kısa film çekmiş zeynep oral toplumun içinde saklanmak zorunda kalan, dışlanan, tacize maruz kalan trans bireyleri, eşcinselleri onsekiz dakikada anlatabildiği kadar iyi anlatmış. elbette ki oyuncuların demet yanardağ ve selma özel kendi hayat hikayelerinden yola çıkışıyla; anlatımları, yaşadığı deneyimleri, maruz kaldıkları olumsuzları gerçekten bu toplumda zor bir azınlıkta olduklarını ama tüm homofobik davranışlara rağmen "bizde buradayız, alışın" mottosunun inancıyla sokaklarda, otobüste, avm'de her yerde olduğumuzu bir kez daha göstermiş oldular. kısa film sonrasında zeynep oral ve demet yanardağ ile söyleşi de yönetmen kısa film ile sınırlı kalmayacağını uzun metrajlı film projesinin de olduğunu belirtti sevindirici bir haber. eşcinsellerin kurtuluşu heteroseksüelleri de özgürleştirecektir
hangi insan hakları film festivali kapsamında dün aynalı geçit 'te izledim. başarılı bir belgesel olmuş, çok detaya inilmemiş, bu belgesel sonrası uzun metrajlı bir çalışma yapılacağı sinyallerini belgesel sonrası hissettik. bu kısa zamanda bu kadar iyi işlenmiş bir belgesel oluşu, ödülleri de beraberinde getirmiş olmalı. demet yanardağ 'ın yaşadığı bir çok bahsi geçmemiş sıkıntıları daha var oysaki. uzun metrajını beklemeye koyuldum. tebrik ediyorum.
15-26 mayıs 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek 66. cannes film festivali türkiye standı'nda olacak olan belgesel.
izmir de yaşayan bir kadınla yapılmış çok hoş bir röportaj , yaşadığı süreci anlatıyor, 2 videodan oluşuyor