bendeniz

90 lar popun en önemli seslerinden. ilk çıkış parçası ya sen ya hiç ile gönlüme tahtını kurmuştur. buğulu sesi, o güzel gözleri beni benden alır. en sevdiğim şarkısı


*
volkanla bir düeti vardı deli gibi onu beklerdik müzik kanallarında. lezbiyen olduğu biliniyor. işte o efsane şarkı;

harun kolçak ile iyi bir dostluğu vardır. şimdiye kadar hiç bir erkek ile olan birlikteliğini de duymuş değilim.(bkz: elimde değil seviyorum)
söz ve müziği ümit sayın'a ait olan gönül yareler içinde çalışması hala ilk günkü heyecanı yaşatır.asılı kaldım bir ipin ucunda
gerildim durdum, ben yokluğunda
bir avuntu aradım durdum
gecenin kör boşluğunda.
yüreğim daldan düşen bir yaprak
gözlerim gökten kopan bir yıldız
beklemek diyorsun sevgilim
söyle nereye kadar?
gönül yareler içinde
yürüyor hüzünler şehrine
gönül uslansa bi çare
ama koşuyor hasretler peşinde
yüzüm, ellerim siliniyor aşkım
sabrım tükeniyor
ben diye bir şey sen diye sevda
canım kalmıyor
güvendiğim dağlara kar yağdı şarkısının klibinde sevgilisi bi erkekle kendisini aldatıyor. değişik bi tema idi. severdik.

dile kolay 19 yıl oldu aramızdaki ilişki başlayalı,pop müziğin kaynamaya başladığı dönemler,yeni sesler falan, show tv de bir programda görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam, işte ilk görüşte aşk bu olsa gerek, her gün deli gibi radyo başında çıkmasını beklemeler arada söylenmeler işte bir kaseti olsa da dinlesek falan ama küçüğüz diye iplenmemeler,bir gece uykudan abinin dürtmesiyle uyanmam, tek göz açık ne oluyor ya tripleri ve bir an bendeniz yazısını okumam, çocuklar gibi sevinmiştim 0_o ha evet çocuktum demi lan ben zaten,abim yolda 20 bin lira bulmuş o dönem iyi para tabi,ilk işi bana o kaseti almak olmuş,o gece bendeniz’le ilk gecemizdi çok özele girmeyeyim şimdi ayıp kaçar*,sonra eğer tutmazsa ülkeyi terk ederim dediği ikinci albümünü çıkarmıştı beni de bir telaş almıştı tabi, ne demek ülkeyi terk ederim lan,çocuğumu keserim lan dedim içimden, o zaman ilk iş kaset alınacak alınmaya teşvik edilecekti ama duyarlı türk halkı sağ olsun albümü peynir ekmek gibi alıyordu zaten,evet bendeniz ülkeyi terk etmeyecek yeni albümler gelecekti,evet maalesef gelmedi üçüncü albümden sonra bendeniz çok bozdu baya bozdu öyle böyle değil bir yerde boz..tamam özet geçiyorum,2000 ler de yaptığı beş albümden dördünü topla bir albüm anca eder, aşk yok mu aşk albümüyle sadece biraz toparlar gibi olmuştu ama o da gelip geçiciymiş,fanboy olarak üzülerek söylüyorum ki artık ya bavulunu toplasın ya da iyi işler yapmaya baksın.

elveda dedin; bendeniz ve yıldz tilbe ürünü harika bir şarkı keşke tekrar yapsalar aynısını.
kapında günlerim: yine harika sözler müzik ve aranjör evet onno tunçun gitarını konuşturduğu başyapıt.
istemiyorum.
birgün bile.
birgün istersin
istemezmiydim
olmaz mı
güvendiğim dağlara kar yağdı.
sen kaybettin.
aydınlıktan uzağım
savrulmadan
ah bir dönsen.... evet bir çok şarkısı vardır sadece benim için en iyileri diyebileceğim bunlar. bu arada 10 albümün söz ve müzikleri %90 kendisine aittir,kaç kişi var böyle şarkıcı? ve harun kolçak meselesi türkiyede ilk çift/grup/düet single’ını çıkarmışlardır "biz", ikinci albümde geri vokallerde hissedilir derecede harun kolçak duyulur,ve sonrasında "biri var" düeti, şimdilerde araları iyi değildir.
harun kolçak ile bir dönem yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen, bir de single yapan, ancak şu an papaz olup kesinlikle görüşmeyen, sesi güzel ama nedense ilk iki albümündeki popülariteyi sürdürememiş popçu.
bende = köle anlamına gelir, bendeniz = köleniz, bir kişinin karşıdaki insana hürmet etmek ve nezaket göstermek baabında kendisini bir derece altta göstermek üzere kullandığı kelime.


dinleyin dinletin derim.

yalvarma boşuna bekleme hiç aramam, gün olur ayrılık unutulur yeterin kendime yok olamam acılarla.
ankaranin ilk avm si sayılan beğendik kocatepe ye imzasini almak için kasetiyle gittiğim kadın
90lı yıllara imzasını sıkıca atmış bir bayan vokal, kalite ve çizgisini bozmama ısrarı 2000 li yılların başında patlak veren gereksiz, saçma şarkılar akımında unutlmasına neden olmuştur. bomba şarkılarından biraz yazmaya kalksam sanırım uzun uzadıya bir liste olacağından gereksiz, kısaca kötü şarkısı yok demek yeterli olur maskülen bir ablamızdır kendisi. *
90'lara bakınca ne kadar saçma sapan işler yapılmış ve biz bunları ne kadar normal karşılamışız. buna en güzel örnek abajur kız bendeniz. abajur kız ne ya. eşya temalı imaj mı olur?
bir de seden gürel vardı ki o daha bile fenaydı. bendeniz'in lezbiyen olduğu söylentileri hep vardı. hatta hülya avşar densizi programında sormuştu bir kere bendeniz'e. yalanladı tabi hemen her türk ünlü eşcinsel gibi. lezbiyen sitelerinde hala fanlarını görüyorum sağlam bir kitlesi varmış.
lezbiyendir, aktif lezbiyen. çok sert ve maço olduğunu duymuştum. aslan burcudur kendisi.
2000 yılıydı galiba. taksimde, yanılmıyorsam ismi orange olan bir club da, buyuk ihtimalle lambdacıların organize ettiği ilk gay pride partisinde sahne almıştı kendisi. lan yoksa deniz seki miydi o? neyse efenim, sabaha karşı biten partiden sonra 25-30 kadar lambda aktivistiyle beraber, devasa bir rainbow flag le birlikte istiklal caddesinde çocuklar gibi şendik... sonra gümüşsuyundan kabataşa kadar yürüyüp, sahildeki çay bahçesinde sıcacık çaylarımızı içerek güneşin doğuşunu izlemiş güllümün dibine vurmuştuk... hey gidi günler hey.. durup dururken hislendim lan.. yaşlanıyommu ne..?
son zamanlarda delisi manyağı hastası olduğum hatun. yıllardır severek dinlerim ama bu aralar dinlemeden edemiyorum. çok seviyorum. hetero olsam aşık oldum diyecek kadar.

(bkz: yerim kız seni)
(bkz: günahlar)
(bkz: ağlayayım mı?)
(bkz: bu baharda)

gibi şarkıları yapmış ya senelerce bir şey yapmasa da olur hatun!

ayrıca (bkz: ne olur kızma genç değilim ki sevgilim)
"bendeniz; deniz ben.
sen de ay;
ışığın hiç eksik olmasın üzerimden,
korkarım karanlıktan.."
hep lezbiyen olduğu söylenmiştir doğru mudur bilinmez ama o yıllardaki en güzel kadın sanatçılar arasındaydı.
türk popuna ciddi hatrı sayılır derecede şarkılar yapmış değerli şarkıcı.

(bkz: gönül yareler içinde)
(bkz: müjdeler ver)
bu aralar müziklerine çok sardım. eskiden de dinlerdik tabi. satmışım ile bu baharda en sevdiğim.
balıkesir'de mekan açan ve arada burada program da yapan güzel sesli popçu.
  • /
  • 2