beylikdüzü'nde trans kadına yapılan saldırı

oldukça çirkin bir saldırı. haraç kesen bir çete tarafından yapılmış. daha önce bölgedeki translar tarafından şikayet edilen çete en son dava açan trans kadın zirve soylu'yu şikayetinden vazgeçmesi için tehdit etmiş ve sonrasında da bir araca alınıp hem şiddet uygulanmış hem de arabada bulunan pitbull cinsi köpek tarafından ısırtılmış!. çok kötü bir durumdayken sokağa atılan zirve'nin imdadına yine arkadaşları koşmuşlar. hastane'ye götürmüşler. kaos gl ve pembe hayat hukuki süreçte zirve'ye destek oluyor.

7c93a
insanın tüylerini diken diken eden saldırı.

öfkeyle karışık bir hüzün yaşıyorum. muhtemelen bu saldırının olacağı önceden belliydi. muhtemelen zirve soylu önceden aldığı tehditleri polise bildirmiş ve geri dönüş almamıştı. neden? çünkü zirve trans kadın. bence aynen böyle oldu. zaten polisin geç gelmesi ne demek? sen nasıl geç gelirsin?
zirve soylu'nun o an yaşadığı korkuyu ve acıyı tahayyül bile edemiyorum. bir arabaya kapatılıyorsunuz ve üzerinize pitbull salınıyor...
bu ülkede üstünüze pitbull salınsa polis gelmez ama bir transla kavga etseniz hatta trans sizle aynı yolda yürüse polis ensesine çöker işte. batsın bu ikiyüzlülüğümüz.
kendisine ulaştım ve son durumunu ve hukuki sürecin işleyişini sordum.

http://homojen.ayisozluk.com/roportaj-zirve-soylu/
haraç vermediği için 2015 yılında çetelerin saldırısına uğrayan, pittbull cinsi bir köpekle araca kilitlenen ve saldırıda yaralanan zirve soylu'nun davası sonuçlandı. 2 yıl 6 ay ceza verilmiş. çeteleri böyle hafif cezalarla durdurmak imkansız. sanırım köpekli saldırı olmasa muhtemelen hiç ceza yemeden kurtulacaklardı.

41cd4