bifobi

biseksüelliğe karşı nefret, tahammül edememe durumudur. yabancı düşmanlığı düşüncesine paralel olarak gelişir. bifobi’ye sahip kişiler biseksüellere karşı kalıplaşmış yargılara sahiptirler. daha çok gay ve lezbiyenler arasında görülen bu korku temellerini biseksüellerin iki cinsle de birleşme arzusunun olmasından alır biseksüellerin kesin seçiminin belli olmaması diğer korku nedenlerindendir.

(bkz: biseksüelleri eleştirmenin bifobi sayılması)
temelsiz değildir.

homofobi gibi değildir.

siz hiç bir biseksüelin homofobik olduğunu gördünüz mü?

ama bir homo, bifobiktir.

bunun bırakıp gitmeyle alakası yoktur.

homo, homoyu bırakmaz mı?

bırakır ya..

homo, homoyu aldatmaz mı?

aldatır ya..

ama bifobi başkadır.

insanlar genelde homoluğu bilmedikleri için homofobiktir.

ama homolar, tanıdıkları için bifobiktir.

not: bu yazıyı daha farklı yazacaktım ama sanırım az önce içimdeki yılmaz özdil'i kustum. adamla çok dalga geçtim. neyse.
konuyu hayaterkegi homojen dergi'deki köşesinde gayet güzel ele almıştır.

http://homojen.ayisozluk.com/yok-artik-cidden-biseksuel-misin/
homofobiden zerre farkı yoktur, kendinize bulduğunuz saçma sapan "ama evvvleniyorlar", "ama aldatıyorrlar" bahaneleri de komiktir. dünyadaki heteroseksüellerin kaçı aldatıyor? homoseksüellerin kaçı erkek arkadaşının yanında gizliden gizliye hornete giriyor? bundan da hastalık olarak bahsetmeyin, gerçek hastalıklara ayıp.
lgbt'nin kendi içinde bile ötekileştiğinin resmi. başkasına ne gerek var?
biseksüel erkek veya kadınlardan çekinen kişidir kendileri. homofobinin bir alt dalı
biseksüel kişiler için oluşturulan olumsuz yargıların tümü.
biseksüel kişileri peşin yargıyla sevmemek, itici bulmak "fobi" sayılıyorsa bende de bifobi var.
arkadaş olarak, yani mesela arkadaşım olan birisi bana açılıp biseksüel olduğunu söylediğinde bir sıkıntı çıkmaz, arkadaşım olmayı sürdürür.
fakat biseksüel olduğunu bildiğim biri, ya da biseksüel olduğunu söyleyen biri benle duygusal anlamda yakınlaşmaya çalıştığında, kur yaptığında rahatsız olurum.

bu demek değildir ki evli/çocuklu erkeklerle ilişki yaşayan gey erkekleri yadırgıyorum. onların yaşantısını yadırgamak benim işim/haddim değil, ilgimi de çekmez.

biseksüellerin özel hayatlarına saygı duymakla "bifobik" diye anılmaktan kurtulduğumu sanmıyorum. çünkü evli olmasa bile, hatta kadınlarla pek ilişki kurmasa bile, üstelik bana sadık kalacağını düşündürecek olsa bile
kendisini "erkek isteyen erkek" ya da "eşcinsel erkek" diye tanımlamayan kişilerle bir yakınlık kurmak istemem.

fobik olmak değil de ilgilenmemek diyecek oluyorum, ama yine de bu tercihlerimde kendimi haklı görmenin beni diğer bifobik geylerden ayırdığını sanmıyorum. çünkü bifobi gerçek bir olgu, anlamak güç değil.
bifobi kişinin biseksüel erkeklerden veya kadınlardan nefret, korku, endişe duyması olayına denir.
bir biseksüel olarak.çok karşılaştığım durum.
eğer bu durumdan kurtulmak istiyorsanız öncelikli önerim biseksüelliği araştırmanız.olur.suçlamıyorum çünkü ciddi anlamda bir zemine oturtmaya çalışıyorsunuz bizi ancak.ortada.bir zemin olmadığını anlamaya çalışmanızı isterim.kanadada yaşasam herhalde önce bir erkekle.sonra bir kadinla evlenebilirdim ve o zaman "ama.kadınlarla evleniyor" diyemezdiniz.evleneceğim insanın cinsiyeti önemli değil,birbirimizi seviyor.olalım yeter.ulan sıkıldım ayrimciliginizdan da fobinizden de.yeter be!
kız arkadaşı varken veya evli ve çocuklu iken yazanlar biseksüel olmasa bile sinirime dokunuyor. ikincisi mecburiyettir belki ama birincisini yapana cidden tahammülüm olmuyor. bunun adı bifobi değildir diye umuyorum.
biseksüel biriyle karşılaşınca ağlatana kadar zorbalarım. hiç sikimde değil. en azılı bifobik ben olabilirim. temelsiz bir fobi değil bu, benim kendi kişisel tecrübelerim sonucu ortaya çıkan bir durum.

“hep kadın sikiyordum, bi kere de erkek sikeyim” sözünü birlikte olduğunuz kişiden duymak ister misiniz? istemezsiniz bence.

türk toplumunun patriyarkal sisteminin bütün nimetlerinden faydalan sonra gel bana beni eziyorlar diye ağla da ananı domaltıp gölgesinde babanı sikeyim.

hiç bana “gerçek biseksüellik bu değil” diye ağlamayın. gerçek biseksüellik tam olarak bu çünkü.

evet, any hole is my goal!

homofobik biseksüel gördünüz mü yazmış bi
de lol. tatlım sen hornet’e falan giriyor musun arada? nişantaşı, beşiktaş elitistliğinden çıkıp kendi aptal çevrendekilerden de başka biseksüeller olduğundan farkında mısın amk?

karının amcığından çıkıp benim götüme giremezsin. giriyorsan da hiçbir şekilde beni hor göremezsin. evlen bence, böyle hayat gitmez diyemezsin. ben sizin kadar aşağılık, ikiyüzlü bir insan değilim. hiç de olmayacağım.

unutmayın ki götüne acımayan kimseye acımaz!
iğreniyorum romantik anlamda. hiçbir gay bunlarla bir şey yaşamamalı