bir erkek için bütün erkeklerden vazgeçmek

nasıl bir kafaya sahip şu an anlayamıyorum ama çok saygı duyuyorum. keşke onun kadar sevebilsem birisini, bunu yürekten istiyorum.
bu cümle sanki bütün erkekler emrimize amade de biz onlardan vaz geçip bir tek kişiye bağlanmışız gibi geldi bana. durum öyle değil ki etraf ipe sapa gelmez insanlarla dolu. adamakıllı birini bulunca sağa sola bakma ihtiyacı duymamak bence gayet normal. yani bir erkek için diğer erkeklerden vazgeçmek çok zor değil ama kolay da değil.
gerçek aşkı yaşadığınız o özel zaman diliminde (bazen 1 hafta, bazen 30 yıl bile olabilir ki, bende yaklaşık 8 yıl sürmüştür) olabilecek bir adanmışlık halidir.
sonunda yanılgı ile noktalanınca insanı arkadaş ve dost çevresinden edebilen sakıncalı seçim hali. bir kez daha düşünmek elzemdir.
aşık olursam yapabileceğim tercih.
rahat kafa için bütün erkeklerden vazgeçmek varken pek de seçilesi değildir *
vazgeçmek değil beklemeye almaktır. yoksa terk edilince o erkeğin hayalleri sizi avutmaya yetmeyecektir. kimse bize sonsuzluk vaat edemeyebilir, o yüzden sonsuz kaynakları hali hazırda varken yok saymak ayıp olur, değil mi?
sonunda, aferdesiniz mal gibi, ortada kalmanızla sonuçlanabilecek bir tutulma hali.

yolda bile başımı önüme eğip yürür, bir taş gördüğümde başımı çevirirdim.

peki ne oldu?

mal gibi ortada kaldım.
manası sadakattir, bunu söyleyen kişi için sadakat ise, hornet'deki yüzsüz fotoğraflı profillerden medet ummaktan ve leş barlarda twerk sonrası tuvalette blowjob yaptığım erkeklerden vazgeçiyorum demektir. tek eşlilik kavramı bu kadar hızlı ortaya atılıyorsa bu arkasındaki "götüm sana ait, lütfen bana sadık kal kocacım" düşüncesi yüzünden, bu seksüel tek eşliliğin, ilişkideki cinsellik dışında bağımsız gelişen sadakat ve tek eşlilik sürecinin üzerine koyulmasıdır alakasız olarak, bir şeylerin hızlandırılmaya çalışılmasıdır ki bu da pek sağlıklı değil. bu tür bir ifadeyi değer yargısı olarak kullanmak, birilerini bu şekilde elinde tutmaya çalışmak, birilerine verdiğin değeri bu şekilde gösteriyor olmak aşağılık bir hareket. arzularından, tutkularından, davranışlarından, olduğu kişiden ve yediği boklardan bu kadar çabuk vazgeçen birisinin heyecanı da pek güvenilir değil. günümüzde bu tür çılgınlıklar yaptıracak tek şey aşk, fakat aşk ve biz türk eşcinsel erkekler? komik olmayın.
bildiğim kadarıyla körkütük aşık olunca ve bu aşka da karşılık bulunca içinde olunulan durum.
bir kadın için bütün erkeklerden vazgeçmekle eş-değer görüyorum.