bir kişinin kürt olduğunu anlamanın yolları

kürtçe konuşması ve kendini hayatı boyunca efendi/üstün görmekle böbürlenen, türk asıllı olduğunu iddia eden insanlara diğer azınlıklar gibi boyun eğmemesi olabilir. aralarındaki farklar bunlardır. başka da bir özelliği türk'ten fark içermez zaten. sanki türkler kadınlara dikdik bakmıyor da, agresif değil de.. yav he he.

gören de kürtleri orta dünyadan, türkleri de cennetten inme, parıldayan ve ışık saçarak herkese örnek olan melek bir toplum sanacak.
biraz ırkçı biraz troll kafayla açılmış başlıklardan biri
ben kaş yapısından direkt anlıyorum. 1 adet kaşları vardır asla ayrılmazlar.

edit: erkekleri yakışıklıdır.
genelde türklerden daha koyu tenli oluyorlar ve elmacık kemikleri daha çıkık oluyor, çok iriyapılı olmuyorlar hatta trabzon rize tayfasıyla aynı bedeni giyerler diyebilirim...
kişinin kürt olduğunu anlamaya harcadığın enerjiyi derslerine verirsen uzaya roket gönderirsin.
kendisine piwaz yani soğandan bahsedince gözlerinin içi parlıyorsa kürttür.
şahsen ben soğana bayılıyorum.ez dîl piwaz (ben kalp soğan)
ez ji te pir hezdikim dediğinde anlıyorsa kürttür, seni seviyorum dediğinde anlıyorsa türktür. şurda yaşayıp ikisini de anlamıyorsa malaktır.
ya üç gram beynim var onu da milliyetini anlamaya çalışmakla harcayamayacağım vallahi.
dölü bol ise, çeşme gibi boşalıyorsa, oluk oluk akıtıyor ise o kürttür. bunu sevgili ciwan'ın yorumundan çıkardım çünkü soğan döl yapar. *

şaka bir yana şehirdeki kürt arkadaşlarımın kimseden bir farkı yoktur. onların kürt olduklarını kendilerine sormadan anlamak pek mümkün değildir. aynı yaşam koşullarında olmadığım insanları ise askerliğimi er olarak yaparken deneyimledim. genellikle en güzel gözlü, en misafirperver ve en arkadaş canlısı olanlar onlardı. kırsal alanlarda yaşayan diğer köylüler gibi yobaz değillerdi. hem pipileri de türkiye ortalamasını yükseltiyor (özelikle kalınlıkta ki bulgelardan anlaşılıyor zaten).
bir kişinin kökeninin ne olduğu kişinin kendinden başka kimi ilgilendirebilir diye düşündüm cevap bulamadım.

iç anadolulu, türk ve sunni bir ailede doğduğumdan mütevellit hem türk hem de sunni olmuş oldum. hani bana sorsalar kimbilir hangi kökeni hangi dini seçerdim mualla. dolayısıyla benim isteğim dışında bana eklenmiş bir özellik olarak kalacaktır. desen ki övünüyor musun bu özelliğinle gülerim. kendi başarımla veya gayretimle elde etmediğim bir "şey". kaldı ki bir insanın kökeniyle övünmesi kadar komik ne olabilir? he kürtsün he ingilizsin ne yapalım şimdi? hele ki türkiye gibi homofobinin anasını ağlatmış bir ülkede senin başka bir versiyonun olan hande kader öldürülüyorsa senin bu örselemeyi-dışlanmayı iyi bilen bir birey olarak ne haddine başka insanları seçemediği-seçmediği kökeni için örseleyebiliyorsun. bu nasıl bir ikiyüzlülüktür.

evet senin ibne olmanla türk-kürt-ingiliz olman arasında herhangi bir fark yok, ikisini de sen seçmedin.
kürt olduğundan şüphelendiğiniz kişinin bulunduğu ortama aşağıdaki resmi atın. kürt olup olmadığını belli edecektir.

entry silmekten bıktığım başlık. bi yeter artık ya!


yaaa! bu çok tatlış bir kareeee! ciddiyim olum. çok tatlış değiller mi sizce de? ben beğendim. şimdi kürt müyüm, türk müyüm, japon muyum; biri lütfen söylesin bana kalpkalpkalp


bundan daha tatlış bir çift daha biliyorum ben gezi zamanlarından.
buyursunlar:


birlik ve beraberliğe muhtaç olduğumuz şu soğuk ekim günlerinde içimi ısım ısım ısıtan bir kare gerçekten.
çok güzeller bence.


tanım:
"mı te niyayo" dediğinizde sizi anlamıyorsa kesin eşşektir; hallenin.