bleach

japon anime ve mangası.
esasoğlanımız kurosaki ichigonun shinigami (ölümtanrısı) olduktan sonra başından geçen maceraları anlatıyor.
nirvananın aynı isimli albümü.
izlerken ağladığım tek anime.
http://www.bleachget.com

bu siteden yayınlanmış bütün bölümlerini ingilizce alt yazılı olarak izlemek mümkün.
esasen ingilizcede beyazlatmak/çamaşır suyusu anlamına gelen kelimedir. japonlarda tdk olmadığından yabancı kelimeleri genellikle olduğu gibi alırlar.
eski çizgi romancıların sevdiği/seveceği başarılı anime.
366. bölüm sonrasında animesine belirsiz bir vakte kadar ara verilmiş. bu "ara verdik" lafının da paparazzi programlarındaki "aazzzz sonra" gibi hiç gelmeyecek bir zamanı işaret ettiği kanaatindeyim -ne yazık ki.

bleach'i yayınlayan japon kanalı animeyi artık yayınlamayacağını açıklamış. onun yerine siktiriboktan tırtingen bir animeyi yayınlayacaklarmış (kafam girsin!)

mangası ise tite kubo amca'nın elinden çıkma çizimlerle devam ediyor. ama animesi için bunu söylemek çok zor artık. hey gidi! harcadılar caaanım animeyi ya, buna yanıyorum.
özellikle müzikleriyle beni benden alan başarılı bir anime. sanırım diğer animelerden farkıda bu.
gitgide kanlı bir hal alan mangası var, korkuyorum olacağını düşündüğüm olaylardan
animeye uyarlanmış müzikleri cidden çok iyi olan, tite kubo tarafından yaratılmış manga.adamın ellerine sağlık, izlediğim en iyi anime.
686. bölüm itibarı ile sonra ermiş mangadır. geride cevapsız bir ton soru ve biraz da hayal kırıklığı bırakmıştır. her ne kadar kimse ihtimal vermese de şu an tek umudum manganın kalanını da anime yapmaya karar vermeleri.
kurgu, müzik ve çizimiyle unutulmayacak izler bırakan; bir ara baştan izlenilmesi düşünülen anime.
 spoiler!
tite kubo'nun 21 martta bleach 20. yıl dönümü adlı projesi ile ilgili bilgi vereceği haberi benim gibi animenin geri dönmesini bekleyenleri heyecanlandırmıştır. bekleyip göreceğiz.*
nihayet uzun bekleyişin sonuna geldik yukarıdaki entry'de bahsettiğim üzere tite kubo muhtemelen 3 gün sonra açıklayacak ama dün itibarı ile bir anime dergisinde bleach animesinin kaldığı yerden devam edeceği haberi müjdelendi. sonunda dualar, dilekler kabul oldu. umarım anime yayınlanmadan ölmem. swh