bok nakli

gerçekleştirildikten sonra kişinin yeme alışkanlığını değiştirmektedir. bağırsak bakteri popülasyonunun kararları insanların kişiliğini de etkilemektedir. ayrıca bu durum spastik bağırsak sendromu ve çölyak'a bağlı olmayan gluten alerjisinde kullanılabilirmiş.
umarım yaygınlaşır dediğim operasyon.
ağız yoluyla da yapılabiliyor. aşırı antibiyotik kullanımına bağlı olarak bağırsaktaki bakterilerin kıyıma uğraması ve bu bakterilerle mücadele halinde olup antibiyotik direnci bulunan clostridium difficile bakterisinin boşluktan yararlanıp bayrak açmasıyla gelişen ishalli vakalarda ağız yoluyla bok nakli bir tedavi seçeneği olabiliyor. insanlığın sonunu getirebilecek felaketler arasında gösterilen bu bakterinin zatı alimde de varlığından şüphelenilmiştir. neyse ki olmadığı saptanmış ve "acaba kimin bokunu seçsem? ; ablamınki sanki biraz daha az itici geliyor..." gibi düşüncelerden hekimlerce kurtuluşum sağlanmıştır.
(bkz:clostridium difficile)
(bkz:bağırsak florasında bozulma)
(bkz:ishal)
duyduğum en komik isme sahip tedavi yöntemi. irritabldan rahatsız olduğunu düşündüğüm bünyemi tedavi ettirmeye karar verdiğim gün kaçınılmaz sonum bok naklettirmek olacak diye tahmin ediyorum.
asla yaptırmayı düşünmediğim eylem öleceksekde delikanlı gibi ölelim vesselam