boş

yazarın beğenilmeyen, rahatsız eden, fikirlerinize uymayan yazısını değerlendirme durumu. diğer sözlüklerde de olduğu gibi kim tarafından verildiği belirsizdir; bu da yazarlar arası olası münakaşaları önlemek amacıyla uygun bir formattır. hayatta her şey toz pembe gitmediği gibi bazen hoşların yanında boşlar da güzeldir.
sözlükte gerekli olan yerlerde bir tür tepki gösterme biçimidir. yazara ayar vermek için yapılası bir durumdur. gerekliliği tartışılmaz bir geröektir. aynı zamanda da kel alaka entrylerime verildiğini gördüğüm için şaşkınlıkla izlediğim faaliyettir. içten pazarlıklı olmanın getirdiği unsurlardan biri olarak gördüğüm durumdur. bir nevi yüze söylenemeyenlerin kaçak köçek boş oya dönüştürülmesi durumudur. gülerek izlediğim bir etkinliğe dönüşmektedir. belkide böyle takdir edilmiştir ama hepimizin takdirine göre işlemez böyle şeyler. bu zamana kadar kullanmadığım ve gerçekten gerekmediğinde kullanmayacağım sözlük hede hödösüdür.
" en çok boş veren yazarlar" şeklinde bir istatistik ilavesi üzerinde yoğunlaştık. verilen eksiler entry gibi editlenmeyeceğine göre, en çok entry eksileyen yazarcanlarımızı da tüm sözlük dünyasına takdim etmek üzereyiz.
belli bir hacimde kullanılabilir özelliği olan ve ya olmayan nesnelerin bütünlüğü konusunda sadece kendi ile temsil edildiği bir tanım. hayatımıza da soyut ve ya somut davranış, hareket ve insanlara özgü davranışlarda farklı anlamlarda kullanılan bir kelime.
çaba sarfedilmeye değmeyecek olan...
yeni yazılımla birlikte tarihe karışmıştır.