bridesmaids

son yıllarda seyrettiğim en komik film. defalarca seyrettim hala gülüyorum. oyuncuların hemen hepsinin kadın olması ve biraz kadın temalı olması nedeniyle belki siz ayıcıklara hitap etmez ama cidden komik.
2011 yapımı amerikan romantik komedi filmi. başrollerde kristen wiig, maya rudolph ve rose byrne oynuyordur. 5 birbirinden çok farklı nedime ve bir gelin'in düğüne kadar yaşadıkları çılgınlıklar, olaylar anlatılır. film, son zamanlarda çıkmış olan en başarılı romantik komedi filmidir. diyalogların akılcı olmaları ve bununla beraber bunu komik hale getirmeleri diğer komedi filmlerden ayırır bu filmi. özellikle oyuncuların performansları paha biçilemezdir. ayrıca filmdeki çoğu sahne tekrar tekrar izlenmeye değerdir. * *

hızlı bir şekilde başlayan ama karakterin gelişimine dair hiçbir motivasyon olmadan, tüm pasif agresiflik ve histeriklik ile çöken film. ha komik değil miydi? evet, acayip komikti. belki de karaktere dair kendimde bulduğum ortak yönler ve realist beklentilerin hiç de peri masalı şeklinde işlemediğini yüzüme vurmasıyla gülerken bir yandan da düşündürdü.

yine de şu sahne efsane: