bütünün en yüksek hayrı için silinmesi elzem olan yazarlar

silmelere kim nasıl karar veriyor sorgulanması gereken sözlük sorununun başlığıdır .
muhafazakar demokrat sözlük yazarı beyanı.
çiçeğim sen çok fazla başbakan konuşması dinliyorsun galiba oda çoğunluğun hakkı deyip azınlığın hayatını çekilmez hale getiriyor.
müslüman ibneler ve kürtler. çok yaşa azizim, çok yaşa nazizm!
liste giderek büyüyor, hayırlısı..

insanın aklına ister istemez

"lubun ulaşamadığı herife çirkef der sonra da ne dediği anlaşılmayan başlık açar"

atasözünü getirmiştir..
sözlüğün geleceği için kendimi feda etmişliğim vardır,az madilik yapmadım,türlü türlü çirkeflikler bilmemneler
(bkz: onu değil beni silin) *

sözlüğün hayrı için yazar mı silinir lan? kafa göz girerim dıkşın dıkşın. 5 el yumruk sıkarım, tabancayı karnınıza saplarım, cümeyt arkan'ım ben * *
şekilciliğin ve hazımsızlığın dik alasıdır. ötekileştirmenin başka bir vücut bulmuş halidir. bir tür irkçılık çeşididir. çünkü zamanında bu gibi bir söylemle hitlerde alman ulusunu ayaklandırmış ve dünyanın en büyük utancınada imza atmıştır. özellikle kışkırtılmaya müsait insanlara başkalarını hedef göstermek için kullanılır. yıllardır en boktan en pislik konularda bile devletin bekası için diye başlanan sözün eş anlamlısıdır. bu fikirdeki bir kişinin fikir uyuşmazlığı ile tahammülsüzlüğün ayrımına varması acildir. uzlaşıya kapalı saldırgan bir söylemdir. kişinin fikrini dinlemek ve aynı fikirde olamamanın onu hedef gösteremeyeceğini kavrayamamaktır. bu nedenle bu başlığı bir geyik olarak değerlendirmek, ciddiye alındığını düşünmemek gerekmektedir.
  • /
  • 2