çelik erişçi

1966 doğumlu pop şarkıcısıdır. izel-çelik-ercandan bir tanesi*. 13 tane stüdyo albümü var adamın bu arada. ama 90lı yılların tadını vermiyor be, bir hercai çıkaramıyor artık işte; <br>
tarikata falan sardıydı bir ara, bilmiyorum umarım bulmuştur doğru yolu. albüm yapmıyor bu aralar, dinlenilir bir şeyler yapsa da dinlesek.
kişilik fakiri, hayran sevmez, bir zamanların ateşli atatürk savunucusu, bir aralara tarikata falan saran şarkıcı. insan boşa kariyerini kaybetmiyor, şarkı da yapamıyor, söyleyemiyor, bir de kalbi kötü ki insanın kalbi kötüyse yaptığı hiç bi işten hayır gelmez... çelik şu an 3. sınıf barlarda program yapan bitik bir şarkıcı parçası sadece. en azından bir karşılaşmamızda edindiğim ve kesinlikle haklı bir izlenim olan gözlemim budur.
bu abimizin bir yeleği vardı 90lı yıllarda. hayır ergen olsan tamam ama ben ya neyse.
2011 yılında kalp gözü adlı hiç ses getirmeyen, satmayan, bu nedenle müzik adına iyi şeyler de oluyor dedirten şarkıcıdır aynı zamanda.
ateşteyim ateşte ateşte diye girdi hayatımıza. ondan öncesi de vardı tabii ki ama yalnız değildi o zamanlar. meyhaneci sarhosum bu geceyi az dinlemedik. güle güle yavrum güle güle ile az insan yolcu etmedik.
ardından öyle güzel bi albüm geldi ki tadına doyamadik. nazina oluyorum, hercai, dilberim dedik. afedersin halime, sevdalı çiçek dinledik ergen zamanlarimizda.
fazla ara vermeden ah sevda vah sevda diye cinladi kulaklarımızda. kim daha çok seviyor, geçmem canim geçmem senden, bu şehirde sana aşık sana tapan biri var diye şarkılar söyledi. zamanına gore gayet başarılı işlere imza attı.
sonra bi tarikat muhabbeti, başarısız buket saygı evliliği ile tükenen bi kariyer.
söyledigi güzel şarkılar için teşekkür ettiğimdir.
kendisi unutulur ama kazağı asla unutulmaz olan şarkıcı.
artık devir değişti e tabi çelik de değişti şeklinde haber başlıklarına konu olan 90lar yıldızı. sahneleyeceği gösteri için bayan kılığına girmiş, geçmişi düşünüldüğünde kendinden beklenmeyen bir davranış, cesaretinden dolayı tebrik ediyor, bu haliyle daha sempatik ve tatlı bulduğumu söylemeden geçemiyorum.

http://www.sacitaslan.com/magazin-celik-...
son röportajında gördüm de korktum cidden, ne olmuş bu adama dedim kendi kendime.

(bkz: önemli olan iç güzelliği)

http://www.haberaktuel.com/celik-haber-aktuel-in-konugu-oldu-haberi-995792.html