çemberimde gül oya

öyle güzel bir dizi ki o dönemi sadece sağ sol çatışması olarak anlatmaz,o dönemdeki siyasetten uzak kendi halindeki birçok çeşit türk insanını da çok gerçekçi anlatır.günümüze atıfta bulunur.ayrıca dizideki en sevdiğim karakter sultandır.dizide onun replik ve sahnelerini ayrıca dikkatle izlerim.heleki o ibrahimle olan son sahnesi sanırım dizinin en etkileyici en duygusal sahnesidir.gözyaşlarınıza hakim olamazsınız

"şu garıncaya can veren rabbim bağışlar mı ki seni. hey mübarek; şunun çalımına bak hele! yaz geliy zaar. yaz gelmekte sen gitmektesin. ah sultan, hancıların sultan. hele dön de bi halına bak şimdi. hele dön de bir bak şimdi..."
2005 yılında çağan ırmak yönetmenliğinde yayınlanan dizidir. her bölümü, özellikle son bölümleri izleyicileri salya sümük ağlatmıştır.
oyuncuları seçilmişti kesinlikle, o kadar değerli oyuncular arasından aklımda en iyi yer edeni canan karakteridir.
3-4 gündür evdeyken blu tv’den tekrarlarını izliyorum. bir dizi bu kadar mı güzel olur bugün çekillen dizilere bakıldığı zaman kalitesini gerek hikaye örgüsü gerek senaryosu ile gerek oyuncu performansı ayakta alkışlatır.
dizisi çok güzeldir oyunculuk olsun senaryo olsun herşeyi ile insan eski dizileri özlüyor doğrusu*.şarkısıda çok güzeldir en çokta haluk levent’in yorumu güzeldir.
böyle sahneleri her yerde izleyemezsiniz.

tekrar izledim, tekrar güldüm, tekrar ağladım, hele o son, o türkü
  • /
  • 2