cengiz bozkurt

efsane dizi leyla ile mecnun'un erdal bakkalı. ilk olarak parmaklıklar ardında dizisinde gaddar gardiyan rolüyle kendini nefret ettirdi, ancak leyla ile mecnun'daki erdal bakkal rolüyle efsane karakterlerinden birine hayat verdi. 24 aralık 1965, nevşehir doğumlu karakter oyuncusu. birçok uluslararası projede de rol alan cengiz bozkurt 2003 yılı itibari ile oyunculuk hayatını ingiltere ve türkiye arasında, eş zamanlı olarak yürütüyor.
eyyvah eyvah ın 3. filminde kötü adamı oynamıştır. kötü hali bile sevimliydi. kötü derken bi o kadar da duygusal bir karakteri oynadı. film boyunca beyaz pantolonuyla bizlere bulge şovu yapması da gözlerden kaçmadı.
bir zamanlar facebook üzerinden sohbet ederdik. londra'da yaşardı o zamanlar. aşmış, kültürlü bir adamdır. hom ofis dizisiyle onu tekrar ekranlarda görmek güzel.
siname filmlerinin çoğunda çıplak (tam değil) sahneleri var. vücudu en sexi açıdan çekiliyor bi de. sebebini merak ediyorum. gay olmakla ilgili hakkında hiçbir iddia bulunmamasına rağmen 6. hissim o yönde olduguyla ilgili.
iyi direk dansı yapıyor.