chester bennington

1976 doğumlu amerikalı müzisyen. linkin park'ın solisti. şoktayım, kendini asarak intihar etmiş. verdiği son röportajda mücadele ettiği depresyonla ilgili şunları söylemişti;

"öyle bir noktaya gelmiştim ki artık, ya her şeye boş verip ölecektim ya da istediklerim uğruna savaşacaktım. ve ben savaşmayı seçtim. insanlarla güzel ilişkiler kurmak için çabaladım. hayatımdaki insanları sevmek için, işimi sevmek için çabaladım. baba olmaktan ve arkadaşlarım olmasından hoşnut olabilmek için ve yalnızca sabahları uyanabilmek için çabaladım. çünkü bütün bunlar bir mücadeleydi benim için"

off off!çocukluğunda babası tarafından cinsel istismara uğramış. çok üzüldüm.
efsaneler teker teker gitti bee
4 yıl olmuş intihar edeli. 2017'de, yakın arkadaşı chris cornell'ın intiharından 2 ay sonra, chris'ın doğum gününde intihar etmişti.

ben bu adamın metal müzik icra etmek istediğini sanmıyorum, grunge veya alternatif tarzı yapmak istiyordu bence. müziğe grunge tarzı olan grey daze adlı grupta başladı. -geçen sene eski kayıtları yayınlandı bu grubun- 2013 yılında stone temple pilots'ın solistliğini yaptı. son çıkan albümlerde de metal müzikle
alakası kalmadığı anlaşılıyor. -nu-metal ne kadar metaldir, o tartışılır- linkin park'ın nu-metal tarzıyla alakası olmayan işler çok yaptı. bilemiyorum, belki yeni tarzlar denemek hoşuna gitmiştir.
nirvana'nın polly şarksını söylerkenki videosu:


hybrid theory, meteora ve minutes to midnight gibi 3 efsane albüm yaptı, diğerleri bana hitap etmiyor.

given up adlı şarkıda 17 saniye boyunca öyle güçlü bir scream vokal yapıyor ki "vay amk" dememek elde değil. brutal vokaldense scream vokali sevmem sebebim chester'dır.kısaca, yaptığı müzikle bir nesli kendine hayran bırakan adamdır.

something has been taken
from deep inside of me
a secret i’ve kept locked away
no one can ever see
wounds so deep they never show
they never go away
like moving pictures in my head
for years and years they’ve played