çiğdem erken

tanrım sen de nasıl bir ses var kadın ! dinlenilesi dinlenilesi kadındır. sesiyle gecemi aydınlattı, gecemi güzel kıldı.

küçük yaşlarda müzikle tanışan çiğdem erken 7 yaşında piyano çalmaya başladı. ankara devlet konservatuarı'nın ardından bilkent üniversitesi müzik ve sahne sanatları fakültesinde master ve sanatta yeterlik programlarını bitirdi. ayşegül sarıca'dan piyanist olabilmek, yücel erten'den tiyatroda müzik yapabilmek adına çok şey öğrendi. 

1994-1999 yılları arasında ankara devlet operası'nda korepetitör ve orkestra sanatçısı olarak görev yaptı. 
1994-1999 yılları arasında ankara devlet konservatuarı'nda ve b.ü müzik ve sahne sanatları fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. 
1999-2010 yılları arasında yıldız teknik üniversitesi sanat ve tasarım fakültesinde yardımcı doçent statüsü ile görev yaptı. üniversitede piyano, oda müziği, tiyatro müziği ve müzikaller üzerine dersler vermiş.
bunu da buraya bırakayım;

http://ayisozluk.com/lnk/a920ba

yorulduk sahiden
dağılmadan, kırılmadan
anlamadan gitsen
memnunsan halinden
geri dönme boşver
çok özlersen sarıl sesimden
1. albümü kız kafası ve 2. albümü istanbul kızı'nın ardından 3. albümü manita'yı bu yıl nisan ayında yayınlayan müziğin dahi kadınlarından ve ozanlarından. incelikli ve düşündüren, yer yer nükteli ve güdelik hayattan şarkı sözlerine kulak okşayan melodilerin karıştığı ve müthiş dinlendirici vokaliyle sosladığı, tiyatro müzikleri de yapan dört dörtlük sanatçı. 18 aralık'ta tolga akyıldızla açık sahne etkinliğinde sahne alacak.