cinsel tercih

aslında bu yazar bu başlığı açarken heteroseksüellere giydirmeyi planlıyordu ama yapamadı çünkü eşcinsellerin kendileri bile bir tercih yaptığını düşünürken heteroseksüellere bok atamazdı...
gün olur devran döner, horoz döner tavuk gömer. *
kadınlık,erkeklik,eşcinsellik bir tercih değil ki dedirten başlık. en sık yanlış kullanım örneği "herkes kendi cinsel tercihini yaşamalı" şeklidir bu bir çuval inciri berbat etmeye de bir örnek teşkil eder.
çoğu zaman yanlış kullanılır. genellikle yönelimle karıştırılır, halbuki cinsel tercih büyük meme, küçük meme, kıllı göt, kılsız göt gibi seksüel seçimlerdir.
efendim eşcinsellerin ve heteroseksüellerin pozisyon tercihlerinden bahsedildiğini düşündüren başlıktır. biri bana cinsel tercihin ne olduğunu açıklayabilir mi?

çünkü ben bir biyolojik olan bişe biliyorum. cinsiyet diyorlar adına.

ondan sonra erken çocukluk döneminde kendini bir cinsiyete ait hissetme durumu var. ona da cinsel kimlik diyorlar.

bir de artık mesela erkeklerde kamışa su yürüdüğünde, kadınlarda regl olmaya başladığında yani ergenliğe girdiğinde fark ettiğin, hangi cinsiyetten hoşlandığının belli olduğu hede var. ona da cinsel yönelim diyorlar.

lakin cinsel tercih ne, benim için hala mumamma...
ne istediğini bilip, partneri yormadan yaşanan cinselliktir.

çok bilirim apyim diye gelip... * *
'6. tercihim kesin gelir oğlum. bak görürsün ben eşcinsel olacağım.' şeklinde gerçekleştiği tahmin edilen durumdur.
insanlara eşcinsel olduğunu itiraf ettiğinde "tabi o senin tercihin" diye saçmaladıkları cevaptır. en sinir olduğum şeydir. bu bir tercih değil hissiyattır. "ben bu kişiye aşık olmayı tercih ediyorum" demek ne kadar saçmaysa, benim itirafıma da "senin tercihin" diye cevap vermek o kadar saçmadır.
ağzından "cinsel tercih" çıkan insana saldırma sebebi olan sözcüklerdir, beyinsizliktir, bir bok bilmemektir, cinsellik diyince aklına amdan başka bir bok gelmeyen moronun sözleridir.
cinsel tercihi kim çıkardıysa büyük bir ihtimal sarhoştu yada başka bir durumdaydı. cinsel tercihmi olur?
cinsel tercih değil cinsel yönelim denir. zira tercih olsaydı bu bir hastalık olurdu. kimse toplum tarafından aşağılanacağı bi şey yapmak istemez. tercih olsaydı tedavi de edilebilirdi. çünkü tercihler zamanla değişir. böyle olmadığına göre yaradılıştan gelen içgüdüsel bir yönelim. demek ki doğal ve gayet normal bir şey.
(bkz: bayan değil kadın)

cinsel tercih diyenlere verilebilecek en iyi cevap "sen hetero olmayı ne zaman seçtin...?"dir.
biseksüellerin kullanabileceği bir terim.

mesela; "kadına da erkeğe de yönelebiliyorum ama son zamanlarda cinsel tercihim kadınlardan yana." gibi.
kim toplum tarafından dışlandığı, zorluklar çektiği, kendini sürekli tecrit edilmiş hissedeceği bir hayatı tercih eder ki ? tercih bilinçli olarak yapılan bir eylemdir. biz tercih etmedik yöneldik sözlük. ayçiçeğinin güneşe yöneldiği gibi asdjjfk.