cumhur ittifakı

uzun zamandır mhp'nin zaten muhalefet yapmadığını hepimiz biliyoruz. sarayın akp'den sonra 2. partisi kıvamında yol alıyorlardı. son olarak mhp'den 2019 seçimi için yeri ve milli adayının recep tayyip erdoğan olduğunu açıklayan devlet bahçeli ittifakın altına imzasını atmış oldu.
bbp genel başkanı da bu ittifaka destek vereceklerini açıklamış. gücünü kaybedenler bir araya geliyor demek. hımmss güzel.

http://t24.com.tr/haber/akp-mhp-ittifaki...
şaşırtmayan ittifak. türkiye'de her zaman dini ve milli söylemler el ele siyasetin harcını oluşturmuştur . osmanlı'ya kadar giden birlikteliği var bu işin. birini daha fazla öne alan diğerini de ihtiyaç duyduğunda yanında güçlü isteyecektir. ha sevdik mi bu ittifakı? tabiki hayır.
hiçbir sonuç elde edemeyecekler, bu sadece batan gemideki son çırpınışlar. ekonomi berbat durumda, halkın alım gücü azalmış durumda kredi borçları hat safhada, ülkeye döviz girişi yok turizm yerlerde sürünüyor, tarım ve hayvancılık desen neredeyse tamamen yok oldu, çiftçiliği öldürdüler. üretim yaptığımız tek bir kalem bile yok piyasada inşaat dışında ki inşaatı yürütebilmek için alınan ham maddeler de dolara endeksli, halihazırda yapılan ve yapılmış olan bütün lüks evler yakında müteahhitlerin elinde patlayacak, bütün ahlaki değerler ayaklar altına alınmış durumda bu ülke daha fazla bunları o koltukta oturtmaz. yeni birileri şart ve malesef mevcut muhalefet bile kurtuluşun yolunu çizse bile önümüzdeki 20 yılda anca toparlar ülkeyi böyle yıkık bir şekilde devraldıktan sonra. üretime geçmemiz şart yoksa afganistan ya da pakistanı geçtim afrika ülkelerinden berbat hale geleceğiz. ama adamların derdi hala ben ben ben demek. ülkeyi milleti düşünen yok hep kendi ceplerini doldurup millete yükledikleri vergilerle günü kurtarma peşindeler. olmaz yani bu ittifak tutmaz. batacaklar...
akam tarafından paylaşılan son ankete göre ittifak kurulsa dahi akp+mhp toplamının 600 mv üzerinden 290 mv sayısında kaldığı ve meclisteki çoğunluğu kaybettiği vurgulanmış.

http://gazetekarinca.com/2018/02/paylasi...
yeni ismi ile cumhur ittifakı. bbp de ittifaka destek veriyor fakat mhp oy pusulasından akp ve mhp dışında başka parti olmasını istemiyormuş. ayh ittifaklarında bile ayrımcılık var. akp sanırım oyların %50 olamadığının farkında ki saadet partisi de ittifaka katmaya çalışıyor. saadet partisi şuan için ittifaka sıcak bakmadığını belirtti.

karşısında ise millet ittifakı var.
siyaset ne yüzsüz şey, keşke ölse.