dada dandinista

okan bayülgen'in 1 kasım 2014 tarihinden itibaren star tv ekranlarında yayınlanacak olan programın adıdır.

geçtiğimiz yıl alışık olmadığımız tavırlar sergileyen okan bayülgen yeni yayın hayatında* bakalım bizi nasıl karşılayacak.

"dada, dadaizm veya dadacılık i. dünya savaşı yıllarında savaş karşıtı ve genç sanatçılar tarafından başlatılmış kültürel-sanatsal bir akımdır. dada ismi fransızca da "tahta at" karşılığına gelmektedir."

tanıtım görsellerine baktığımızda dadaizme gönderme yapıldığını görebiliyoruz. gerçekleri ise 1 kasım'da göreceyik efenim.
4c96f

bonus: http://www.google.com.tr/search?q=dadais...
okan bayülgen'nin star tv'de yeni başlayan cumartesi geceleri yayınlanan programı.

peki çılgınca zevk veren bir şey var mı? fazla yenilik vaadetmeyen ve eskilerin cilalanmış hali sayılabilecek ara showlara, o gecenin konuğu olan sanatçılarla çekilen kısa film formundaki parodiler eklenmiş. masa aynı masa, dekor aynı dekor; araya neon ışıkları ve parıltılı lambalar eklenmiş.
stüdyonun kırmızı ışıltılı görünümü göz yorsa da, özlemiştik okan'ı ve programlarını.
akşamki programı konukların arkasında iş güç halindeki sabit kameraman sebebiyle izledim. o göbeği, siyah beyaz sakalları falan, program boyunca oldukça etkileyici bir tipti.
gönül işleri ve olur olur oyuncuları bu geceki konuklar. program başladı ve o müthiş sakallı kameramanı da yeniden izleme şansı buldum.
cinsellik konusunda bir uzman doktor katılmış bu gece, bakalım sadece heteroseksüellerin cinselliğine mi değinecekler, merakla izliyorum.
dilber ay ve ahmet çakar bu gecenin olay konukları. çok iyi oldu bu programın yayına başlaması, izlenecek bir kaç program olsun tv de en azından.
an itibariyle serkan inci konuk olmuş, inci caps örnekleri stüdyoda olanları oldukça kopardı.
(bkz: güneşi uyandıralım)

sosyal sorumluluk projesini medyaya tanıtan programdır. okan bayülgen de çirkin ördek yavrusunu okuyacağı söylendi. severim bu adamı daha önce genç wertherin acıları romanını radyoda okumuştu çok beğenmiştim adamsın okan.
bu gece homofobik rüzgarların estiği program. bilhassa oktay kaynarca, metin şentürk ve mazhar alanson üçgeni arasında. ileri yaşa bağlı olarak toplumun kendisinden örnek davranış beklediği rol modellerinin, bunakça serzenişlerde bulunması güldürdü.

(bkz: masada top olsa zaten top demezdim)
bruce jenner'in cinsiyet değiştirmesini ve transseksüel kadın olma kararını komik bir olaymış gibi gösteren program. okan bayülgen in 2014 yılında hormonlu domates ödülleri ne layık görülmesine şaşırmamak gerek.
an itibarı ile yılmaz morgül'ün zarafet, billur kalkavan'ın dobralık dersi verdiği yayın. yılmaz morgül aşırı zarif ve tatlış halleri ile değme zarafet sembollerini silip geçiyor.
ilginç bir protestoya sahne olan program. bu sefer yayın kesilmemiş protesto okan tarafından ikna edilmiştir. protestocu kadın okan tarafından ikna edildikten sonra en öne oturup programı izlemeye devam etmiştir. insanın aklına çeşit çeşit şeyler geliyor.

dün geceki bölümüyle eğlence programlarında protesto yapılamayacağını öğrendiğimiz bir okan bayülgen programı. neresi kaldı ki başka? sokakta yapsan öldürülüyorsun, biri kürsüde konuşurken yapsan dayak yiyorsun, stadyumda yapsan yayının sesi kısılıyor, haber kanallarına ulaşabilmek ne mümkün? okan, "bunu başka yerde yapmalısın" derken tam olarak kastettiği yer neresiydi çok merak ediyorum. öyle bir yer kalmadı çünkü. keza beyazıt öztürk örneği... insanlar, seyircisi oldukları programlarda bile seslerini çıkaramazken, o programlar kimi eğlendirmek için yapılıyor merak ediyorum. "kızım ben ekmek paramın derdindeyim. var git benim de başımı belaya sokma" dese daha makbule geçerdi. yalnız takdir etmedim de değil. okan bayülgen "burası bir eğlence programı ve ben kanalımı ve programımı korumak zorundayım" diyerek, türk televizyonculuğunun nasıl bir baskı altında olduğunu da göstermiş oldu. bilerek mi bilmeyerek mi yaptı bilmiyorum. ama anlayana çok da güzel bir mesaj verildi bana kalırsa. anlayana tabii...
fettah can, hüsnü şenlendirici ve emre aydın, müzik sektörünün nasıl öldürüldüğünü uygun cümlelerle dile getirdi. program bu gece sezon finali yaptı.