death proof

başrolde kurt russell, zoe bell, rosario dawson, rose mcgowan'ın yer aldığı; tarantino'nun grind house temasından ilk filmi. ikinci film planet terror ile arka arkaya sunulması beklenirken (yanlış hatırlamıyorsam) cannes'daki film gösteriminin uzun bulunmasıyla ikiye ayrılan ve ilk olarak sunulan film bilinçli olarak kesik/atlanan sahneleri, havası ise 70-80lere selam çakıyor.

konusu ise, stuntman mike(russell) filmlerde araç kovalamaca sahneleri, dublörlük ile geçimini sağlayan; çekici ve biraz da ürkütücü bir karakter. filmin ilk yarısında takıldığı bara gelen popüler radyocu ve kız arkadaşlarını, ikinci yarıda ise yol üstü bir markette denk geldiği yine bir kız grubuna musallat olarak bunları "death proof" arabasıyla kovalamayı, avlamayı kendisine iş bilir.

tarantino sevenlerin beğeneceği, iyi kadrosu ve iyi müzikleri ile doyuran; hele de ikinci kısımda rollerin değişmesi ile epey de tatmin eden 2007 yapımı film.

trailer -
bazı sahneleri yerimden s.çırtan film *, ölüm sahneleri slov motion yapılınca iyice etkili oluyor ve siz o an o karenin içindeymişsiniz gibi oluyor.
planet terror ile birlikte benim için en kült filmlerden birisidir. soundtrackleri ciddi anlamda efsane bi de.
relevant: