deniz çakır

sesine, güzelliğine, mimiklerine, hüzününe kapıldığım 2 hatundan biri. *
geçmişin ferhundesi bugünün iffeti olan, oyunculuğunu, sesini çok beğendiğim oyuncu. özcan denizle ya sonra düetinde özcan denizi bastırdığını düşünmekteyim.

genç jenerasyonun en yetenekli oyuncularından biri. bir diğeri için:

(bkz: gökçe bahadır)
fettanlığın seksilik kattığı nadir kişilerden. yaprak dökümünde yaz kış demeden çizme giyerek tarz yapan bunu da yakıştıran şimdilerde muhteşem yüzyıla hareket yapmış kişidir.
aşırı derece kuzenime benzeyen oyuncu. o değil de kuzenim, halka*'daki tamara'ya da benzemekte, şu durumda deniz çakır da az çok tamara gibin. ya da bizim kafamız, bilemedim ya la.
gözlerine, bakışlarına ve tavrına hayran olduğum kadın. kendisine fettanlık çok yakışıyor. öyle ki fettan dendiğinde aklımda direkt o canlanıyor. oyunculuğu çok iyi. ayrıca sesi de hoş. eee daha nolsun, geriye bir tek hayran hayran bakmak ve kendisini tebrik etmek kalıyor.
ilk olarak cihan ünal ve hülya avşar ile kadın isterse de yuvayı yıkan kadın olarak kızıl saçlarıyla görmüştük, sonrasındaki esas çıkışını yaprak dökümünde ferhunde karakteriyle yaptı. o kadar başarılı oldu ki, kitaba göre rolü üç sayfada biten ferhunde karakteri dizinin sonuna kadar aileye cehennem hayatı yaşatmıştır.