discord

muhteşem bir app. gamer ve gaymerların buluşma noktası.
ne olduğunu anlamadığım ama sözlükte sıkça duyduğum şey.
genelde oyun oynayanların bir araya gelip konuştuğu bir platform ama biz siteyi konuşmak ve goy goy için kullanıyoruz.
ayı sözlük'teki yazarların gerçek yüzlerini gösterdiği bu siteye minnettarım.
bir türlü mantığını kavrayamadığım app. nasıl kullanıldığını çözemediğim için kendimi telefon kullanan nine gibi hissediyorum. *
kendisi sanılanın aksine bir site değil, uygulamadır. genel ağırlık olarak oyuncuların oyun oynarken sesli iletişim için kullandıkları bir platform olduğu doğrudur ancak popülaritesi, yaygınlığı ve toplulukları bir araya getirmede sağladığı kolaylıklar yüzünden asgard gibi büyük oluşumlar bile discord'u kullanmaktadır. yakın zamanda her site/topluluk altında bir discord davet linki görmemiz olası.

kısa bir süre önce steam benzeri bir oyun satış özelliğini de aktifleştirdiler. üstelik aylık sabit bir ücret karşılığı oldukça geniş yelpazede bir oyun listesine de aylık ödemeyi yaptığınız süre boyunca ulaşmanız mümkün (xbox game pass ve origin access benzeri).
oyun oynamak için buluşma noktası eskiden skype vardı o ne işkenceydi öyle ...
twitch yayıncılarının da kendi sunucuların kurup kitleleriyle birebir iletişim içinde olabildiği, dışarı çıkılamayan zamanlarda ise arkadaşlarla buluşup laflayabilecek sanal bir mekan gibi uygulama. severim.
şu zor günlerde daha da değerli hale gelen uygulamadır. biz de düşündük taşındık bir discord kanalı açmaya karar verdik. nerdboy ve ürkek ile birlikte. iki sohbet eder kafa dağıtırız. sesli sohbet odaları kurar oyun oynarız. aklınıza gelen bir şey olursa yine ekleriz. katılmak isteyenlere özelden dc linkini atarım.

not: ayı sözlük adına açılmış bir kanal değildir.
arkadaşlarla pubg oynarken kullandığım uygulama.