dutchbear'ın alevilere olan nefretinin sebebi

herkesin birbirini ötekileştirmeye çalıştığı ve bunun içinden çok da iyi senaryo uydurduğu günümüzde, bu tip olaylara inanasım pek gelmiyor açıkçası; ya anlatan kişi fazla abartıyor ve ya anlatan olayı yanlış yere çekmiş olabilir sonuçta... sözüm meclisten dışarı tabi ki , kimseyi zan altında bırakmak istemem..

sadece şunu demek istiyorum ki, her grup içinden çürük elmalar çıkacak bizlerin arasında da yok mu çürük elmalar, aramızda eşcinelliği kullanan hiç mi yok? var değil mi? peki dediğin gibi bir yerlerde bu işin aktivistiysen bizi hala savunmaktan vazgeçmemişsin demektir ,hala emek harcıyorsun bak ne güzel, çünkü olan onca güzel insan ve olay içinde " kötü olana" odaklanmak doğru değil... yapman gereken ne biliyor musun? bu durumda alevilerin de iyi olanlarına, yaptıkları güzel işlerine odaklanman, yada düzeltiyorum , insanlara insan olduğu için değer vermen alevi olup olmamasından yürümemen...
sevgili dutchbear münferit bir olay üzerinden bütün bütüin bir alevi kesimi hakkında böyle bir yargıya varmışsın. bence bunu biraz sorgulamalısın. alevi dedesi deiğin insanların bazıları alevilik için son derece önemli olan on iki imamı bile sayamayacak kadar cahil insanlar olabiliyorlar. ya da türkiye'de cem yapacağız diye ne dolaplar dönüyor bir bilsen. fakat aynı durum sunni kesim için de sözkonusu. her tarafın kokuşmuş ve yozlaşmış bir yanı bulunuyor maalesef. eğitimli alevi kesim türkiye'de eşcinsellik meselesine en sağlıklı yaklaşan kesimlerden biri. fakat maruz kaldıkları ayrımcılık ve yıllardır süregelen nefret ve ötekileştirme bence alevileri biraz kendi içlerine kapanık hale getirdi. sürekli bir baskı altındalar. bu sebeple aleviler genelde kendi aralarında kız alıp veriyorlar ve sosyal ilişkilerini yürütmeyi seçiyorlar. üniversitede sınıfımızda bir kaç tane alevi vardı ve genelde hep kendi aralarında takılıyorlardı. onları anlayabiliyordum kendilerini farklı ve öteki hissediyorlardı çünkü toplum onları bu hale getirmişti. son söz olarak yıllardır ayrımcılığa, şiddete, hakarete maruz kalan eşcinseller olarak alevileri en iyi anlaması gerekenlerin başında bizler de geliyoruz diyorum.
sadece alevi düşmanı, tipik bir anadolu ailesinde büyümüş olabilir. çok kafa yormaya gerek yok. akp seçmeninin yarısından çoğu böyle.