ed sheeran

x adlı albümü ile şu aralar ortalığı yakan şarkıcı. pharrell williams destekli teklisi sing çıktığı hafta ingilterede liste başı oldu. don't teklisi de bir kaç güne 1 numara oldu olacak gibi görünüyor.

sing:


dont:
the a team'i duyduğumdan beri çok sevdiğim turuncu kafalı şarkıcı. "the a team", "firefly", "drunk", "lego house","you need me, i dont need you", "give me love" ve hobbit sountrack'i olarak karşımıza çıkan "i see fire" dinle dinle bıkmadığım şarkılarıdır. bon iver'ın "skinny love" şarkısının coverı da güzel işleri arasında. uzun lafın kısası ailecek severek dinliyoruz kendisini.
x albümündeki don't ve sing şarkılarını çok sevdim. bu adam albüm yapsın biz dinleyelim, sevelim şarkılarıyla yeri gelsin sevişelim.
give me love şarkısı insanı alır çok uzaklara götürür.
bir kış gecesi, sevgiliyle şarap içerken dinlenmelidir.
bir avm'de yardım etkinliğinde şarkısını söyleyen genci görünce dayanamayıp sahneye atlamış. tatlılıktan ölecek misin sen leprechaun kılıklı seni!

http://www.buzzfeed.com/elliewoodward/ed...
az önce number1'da karşıma çıkan thinking out loud şarkısına bayıldığım sevimli ginger. bayadır dinlemiyordum hala tatlış şarkılar yapıyormuş demek.
komik şekilde bu seneki grammy'lere hobi olsun diye adı sanı konan şarkıcı. çünkü komite uygun görmemiş. az kalsın 60. grammy ödülleri'nde yer almayacakmış. pes. yuh yuh.
bir ara taylor swift'e aşık olduğunu okuduğum şarkıcı. hala aşık mıdır bilemem; ama taylor gibi gözünü hırs bürümüş bir manyağa aşık olmak büyük talihsizlik diye düşünüyorum.
60. grammy ödüllerinde 2 adet sembolik ödül verilen şarkıcı. zaten tartışmayı fitilleyen de aday dahi gösterilmesi düşünülmemiş son anda adaylar arasına konulmuş. şaka gibi.

en iyi solo pop performansı - shape of you -ed sheeran

en iyi pop vokal albümü - ÷ - ed sheeran