ege üniversitesi

1955 te izmir de kurulan üniversite. türkiye nin en büyük üniversitelerindendir. son günlerde öğrencilerinin sosyal medyada isyan ettikleri gözlerden kaçmıyor. yolunda gitmeyen işler olsa gerek.
mezun olduğum üniversitemdir. dokuz eylül üniversitesi ile tatlı bir rekabet içersindedir daima, kampüsün içerisinde bulunan dokuz eylül üni. mühendislik
fakültesi vardır bu sene kendi kampüsüne taşınacaktı o ayrı konu tabi. kampüsünün büyüklüğü diğer üniversiteler anadolu üniversitesi, odtü ile karşılaştırılır hep bir sonuca varılmış mıdır bilemem. bir de artık bir fenomen olmuş otobüsümüz vardır ki 525 tabiri caizse uçan tenekedir; mezunlarının mutlaka bir anısı vardır. dinlenesidir.

resmi web sayfası; http://ege.edu.tr
canım okulumdur, sayesinde onca etkinliğe katıldığım, sosyalleştiğim okuldur.

her ne kadar okuduğum alanla kendimi çok özdeşleştiremesem de, egeden mezun olduğumu söylemek her zaman bana gurur verecektir.
üniversite havasını gerçek anlamda yaşatacak büyük ve yeşil kampüsü, olimpik yüzme havuzu, en iyiler sıralamasında yedincilik ünvanıyla izmirin gözbebeğidir.
candeğer hanım'ın kararı doğrultusunda bu sene şenliklerin kutlanmaması ile gündeme gelen ama öğrencilerinin boş durmadığını bir kez daha gösteren eski yuvam.

mezun olduğum, değerini samsun'a gelince anladığım, bir yanında forum bornova, bir yanında küçükpark olan, her haftasonu tıp fakültesindeki acil servisi ana baba günü olup her koridorda sarhoş kaynayan köklü ve sıcak üniversite.