ellen degeneres

amerikada talk show tarzında bir kadın programı olan ve milyonlarca hayranı bulunan şu an portia de rossi ile evli olan dünyadaki en güçlü lezbiyenlerden sayılabilecek kadın. giyim tarzı da hoşuma gidiyor.
danslarına bayıldığım eğlenceli program sunucusu. bizimkiler birazcık feyz alsa ya şu kadından. hödük bizim programcılar.
68 yaşındaki annemle her izleyişimizde değişmeyen "erkek gibi kadın, maşallah" övgüsünü alan ünlü kadın programcısı. george clooney ile olan bağından dolayı onu kıskandığım doğrudur.
bu yıl 86. sı düzenlenecek 2014 oscar ödülleri ni sunacak olan lezbiyen komedyen, oyuncu. 79. oscar ödüllerini de sunmuştu.

homofobi ve cinsiyet ayrımlığıyla mücadele eden, amerika'nın en büyük aktivisti. stand up'ları kolay kolay kahkaha atmayan şahsımı bile gülmekten kırıp geçirir. bic markasının kadınlar için ürettiği kalemi tanıtması en favori bölümlerimden biridir.1997'de, ellen adlı kendini canlandırdığı dizisini çeker ve acaip popüler olduğu bir dönemde, kendi dizisinde lezbiyenliğini abd kamuoyuna duyuran, hemen sonrasında da " yep, i'm gay" sözüyle time dergisine kapak olarak açılan, abd tarihinde ilk defa bu kadar ünlü birisinin kamuya açılmasıyla ciddi anlamda gündem yaratmış, kariyerini ve popülaritesini riske atmış, hatta muhafazakarların yoğun protestosu ile reytingleri düşmüş, medyadan afaroz edilmeye çalışılmışssa da durumu birkaç yıl içerisinde tersine çevirmeyi başarabilmiş, amerikan lgbt hakları mücadelesinde önemli bir kilometre taşı olmuş, süper zeki, süper esprili hatun kişi. uzun süredir yaptığı talk-show'u da gayet iyidir, ünlülelere lolipop tutturtarak soru sorup test yaptığı kısımlar özellikle kopartıcıdır.
miley cyrus ile yaptığı wrecking ball usülü ipimle kuşağım sikimle taşağım yorumu ve oyunu beni benden alan show kraliçesi. yardım kuruluşlarına ve ihtiyaç sahiplerine yaptığı bonkör desteklerle fark yaratır.

geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda "her şey çok spontane gelişti, aslında lezbiyen olduğumu açıklamayı düşünmüyordum, sadece başkası gibi davranmak istemedim" demiş güzel insan.
güldürürken düşündürenlerden.
bayıldığım kadın komedyen/ oyuncu.
devamlı gülen güzel yüzü,sağlam esprileri ile kendi adını taşıyan talk show programı izlenmeye fazlasıyla değer.
ama filmler de fazla oynamıyor,neden acaba?teklif mi gelmiyor,yoksa kendi tercihi mi?
son olarak lezbiyen olması da ayrı bir olay.anne hechele uzun bir iliskisi olmuş ve bu sayede öğrenmiştik yönelimini.
amerikalı erkekler üzülmüş olmalı çünkü gerçekten güzel bir kadın.
people’s choice ödüllerinde humanitarian (insaniyetçi) ödülünü alan, ödülü aldıktan sonra "ilginç bir ödül bu benim için, sonuç itibariyle zaten hepimizin iyi niyetli, nazik olmak zorunda değil miyiz?" açıklaması yapan güzel insan.
cok ama cok guclu kendine guvenen zeki bir kadin yaptigi iside hakkiyla yapiyor piyasada en iyisi o .