en sevilen gömlek

özellikle önemlı günlerde hep temiz, ütülü bi şekilde elbise dolabında bulunması gereken gömlektir. oortalarda güzel günlerin birinde görünmemesi insani sinir eder. siyah renkli, katlanabilir kollu abartılı olmayacak bir sadelikte bir gömlek olabilir
tüm sonbahar ve kış ayları boyunca giyilmekten üzerimde paralanmak üzere olan kareli gömlektir.
2008 yılından beri ısrarla giymekten vazgeçmediğim, kilo aldığım dönemde bu gömleği giyemediğimi farkettiğim için spora başlayıp 7 kilo verecek kadar bağlı olduğum, canımın içi birtanem siyah-mavi kareli gömleğimdir.

2009:

2011:

2012:

*

2008: *
lanet olsun ki yırtıldı ama hala duruyor gardırobumda atamam ben onu.
oduncu gömleği olarak adlandırılan gömleklerin sebep olduğu durum. kışın daha bir sabırsızlıkla beklenmesine sebep oluyor sanırım bu gömlekler, seviyorum sizleri.
fabrika dan aldığım mavi beyaz gömleğim..onu en sevilen yapan çok severk almam mı yoksa giydiğimde herkesin çok yakışmış demesi mi bilemem..
çocukken kiraz agacinda yirtilan gömleginizdir. çalinmis bir çocuklugu, heder edilmis bir gençligi hatirlatir. burnunuzun diregini sizlatir.

(bkz: ahmet kaya)
kareli gömleklerim her zaman en sevdiğim gömleklerimdir, bütün kareli gömlekler benim olsun istiyorum. yaz, kış, sohbahar onları giymenin bi yolunu mutlaka bulurum. çok tatlış hepsi ya.
bu sabah kilo aldığım gerçeği ile yüzleşip iliğine kavuşmayan düğmeler için hazin bir yas tuttum. en sevdiğim gömleğim artık bedenime ait değil. ondan ne güzel yer silme bezi olur! diyenleri duyar gibiyim ama zinhar bunu yapmayacağım. gardrobun en güzel köşesinde durmaya devam ededursun ben kilo verende kavuşacağız tekrar.