eşcinsel polis

cinsel kimliğinden dolayı devlete hizmete layık görülmeyendir çürüktür hastadır.
teşkilattan atılandır.mesleğini ve geleceğini kaybedendir.
sahi sızlamıyor mu bunları yapanların içi.

3650
bir kısım sözde hümanist kişlerin, "polis olup devletin köpeği olacağına, işsiz kal" tepkisini şimdiden duyar gibiyim, eşcinsel olmasının istediği/yaptığı mesleğine engel olmayacağını bir türlü öğrenememiştir bu sözde hümanist arkadaşlar..
eşcinsel olmanın, eksik, hor görülen, dışlanılası bir olgu olarak görülmesi yeteri kadar tuhafken, kendi içimizde bile birbirimizi ötekileştirmenin dibine vuruyoruz..
konu sadece eşcinsel bireyler için değil tüm lgbtqia bireyler için de aynı şiddetle geçerlidir..
toplum buna hazır değil gibi saçma sapan sebeplerle hep ötekileştirilen ayrımcılığa uğrayan bizlerden sadece biridir. türkiye bu utancıyla ne zaman yüzleşecek çok merak ediyorum.

daha önce de farklı bir şekilde gösterilerek teşkilattan kovulan bir polis daha vardı.

(bkz: travesti polis)

tabi bir de hiç haberini alamadıklarımız var. umarım bir gün görevlerine kaldıkları yerden devam edebilirler.
içişleri bakanlığı eşcinsel polis için: bunlar ayıklanır..
diye açıklama yapış. bunu yüz kızartıcı suç olarak değernedirmiş.

burcu karakaş’ın milliyet’teki haberine göre, bakanlık bürokratı, “kamu hizmetinin gerekli saygınlığı yitirmiş memurlar eliyle yürütülmesi bireylerin idareye olan güven duygularının sarsılmasına neden olabileceği kuşkusuzdur. kanun böylesi bir tehlikenin zuhurunu önlemek için müsebbiplerinin devlet memuriyetinden çıkarılması suretiyle idare aygıtından bu tür memurların ayıklanmasını öngörmüştür” dedi.

http://www.demokrathaber.net/guncel
hakkında bir yıldır haber alınamayan polistir. başbakanı ve yardımcısı eşcinsel olan lüksemburg gibi bir ülkenin bulunduğu 21. yüzyılda kimliğini gizlemek zorunda kalması acı verici. umarım mücadelesini uluslararası boyutlarda da sürdürüyordur. en az beş milyon lgbt popülasyonu olan ülkemizde sesimizin bu kadar az çıkmasında bizim de kabahatimiz var bence. konforlu ortamımızın dışına çıkıp nefrete, haksızlığa göğüs germemiz lazım (klişe oldu biliyorum) harvey milk gibi bir adama ihtiyaç var sanırsam. sonuçta onların kırk yıl önce yaşadıklarını biz hala yaşamaktayız.

not: hukuksal süreç hakkında bilgisi olan varsa beni de bilgilendirsin lütfen.