eski sevgilinin yeni sevgilisinin eski sevgilisi olmak

matematiksel, cinsel, toplumsal ve fantazisel olarak olasıdır.
evrendeki olasılık teamüllerine de uygundur.
ama, yaşanmayasıdır.
evrene fazla yaymaya bile gerek yoktur, türk ibne camiası içinde sıralı sistemin kurulmasına sebebiyet veren, biz bizeyiz canım bir şey olmaz anlayışının sonucu hep bunlar..
"ne güzel! hepimiz birbirimizin her yerini biliyoruz!" nidalarıyla karşılanacak durum. ucundan biraz gavatlık.
kişinin eski iki sevgilisinin çıkması durumu. çok güzel matematik sorusu olur bu ifadeden.

soru: a kişisi eski sevgilisi b'nin, kendisinin b'den bir önceki eski sevgilisi c ile çıktığını ifade etmektedir. a b ve c kişilerinin cinsiyetleri hakkında neler söylenebilir?

cevap: kişilerin cinsiyetleri ile ilgili sadece üç kişiden en az birinin heteroseksüel olmadığını söyleyebiliriz. a'nin cinsiyeti halkinda yorum yapamayiz. a heteroseksuel ise, b ve c kisilerinden en az biri biseksueldir. a homoseksuel ise b ve c homoseksueldir ya da b ve c biseksueldir. a biseksuel ise b ve c'nin ikisi de escinseldir ya da b ve c'den en az biri biseksueldir ya da b ve c'nin ikisi de heteroseksueldir. bu ifadeyi kullanan kisi escinsel ise b ve c heteroseksuel degildir.

bunu bir ağaç yaparsak gerçekten çok fazla olasilik cikar. mesela a'nin biseksuel erkek olma olasiliği kaçtir? ya da a'nin kiz olduğu bilindiğine gore b'nin biseksuel kiz olma olasiligi kactir?

soruda escinsel gay ve lezbiyen, biseksuel ise kiz ya da erkek escinsel olarak kullanilmistir. isin icine diger yonelimleri eklemedim, cunku matematigim yetmedi. mesela a kisisi trans biseksuel de olabilir gibi bin tane olasilik var. bu arada ciddi manada bin hatta binden fazla olasilik olabilir.

otur cocugum, yuz.
"geçmişin kokusu" olarak tenakuz eden pişti durumu.

ortamın ufak olması, ortak arkadaşlar, giderek daralan koli çemberi ve gay-life'nin insanları bir şekilde bir gün karşılaştırması esasına dayanan bu burun buruna gelme şekli; toplum içinde "benim eskimle çıkıyor yha" olarak gönüllere ateş düşürür. üzerine fazla düşününce hasta eden, gülüp geçince de akıl karıştıran ilişki yumağıdır aslında.