eski sevgilinize göz diken arkadaş

beraberken, arkadaşınıza onun güzel yanlarını anlatırken o size arabasının modelini, giydiği gömleğin markasını, oturduğu siteyi, maaş miktarını, saatinin markasını vs maddi ölçüm sorularını soruyorsa ve bunlar onu tatmin edici ise ayrılmanızı dört gözle bekleyebilir ama siz bunu aptal olduğunuz için anlamayabilirsiniz, sonradan bugün x bile buluştuk, yemek ısmarladı bana bikbikbik şeklinde bi cümle ile gelebilir size... yüssüzdür, hiçtir.. sallayın gitsin.


(bkz: indiğim ata binme meraklısı insan toplulğu)
böyle zamanlarda sen gözü yaşlı toparlanırken bir bakmışsın kapıda kuyruk oluşmuş. turnike konmuş bile. madem öyl bende çıkanlara peçete ve kolonya dökeyim diye düşünürsün.
sevgili çoktan başına "eski" bir sıfatı almış ise gayet normal olan durumdur kuşbakışı bir açıdan. eğer eski olan sevgilininde niyeti varsa havale işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir

(bkz: allaha havale etmek)

yahu eski sevgiline de mi tapu kadastro yapıyorsun. giden gitmiş. istediğiyle yatar kalkar. arkadaşın zaten arkadaşın değildir. panpan hiç değildir.

bi de şu var. eski sevgili ne yahu. eski de olsa sevgili mi oluyor eski sevgili. eski eskidir. sevgili mevgili değildir. sevgili dediğin sadece yeni olunca olur. mazide kalmış biri için eski sevgilimdi demek bana hala kapatılmamış mevzular var gibi geliyor. haksız mıyım. eski sevgilim. eski dışişleri bakanı gibi. bu da yenisi. eskiden birlikte olduğum şahıs de bir ara beraberdik de. artık sevgilim değil de. eskiden sevgilimdi ama artık değiliz de. niye kategorize ediyorsun. eski sevgilimmiş. yok ya. bi de böyle diyenler var. hiçbir muhabbetim selamım sabahım olmamış adam eski sevgilimdi diye bahsediyor. ne ayıp. utanın allahsızlar.

(bkz: sözlüğe içini dökmek)
sadece göz dikmesini yersiz bulur, başka uvuzlarını da dikmesi durumunda libidonuza kuvvet bebeyim der varsa huylandığı hareketleri, seviyormuş gibi anlatırım...

maksat iki tanıdık bedeni birlikte düşlemek olsun
yıllarca koynunuzda beslediğiniz yılan olduğu açığa çıkmış olan kişidir.
en akıllıcası o yılanı, artık yalan olmuş eski sevgilinin koynuna bırakıp, olay mahalinden çevik adımlarla koşarak uzaklaşmaktır.

(bkz: bir taşla iki puşt vurmak)
eski sevgilimin bir arkadaşıma fazla içten davranışlarını arkadaşım havaya girerek yanlış anladı ve kızın iyi niyetini ona yazıyormuş gibi anladı. halbuki eski sevgilim bana yaranmaya çalışıyordu sadece. bu gibi durumlarda eski sevgilinizi çok iyi tanıyorsanız kıskançlık yapmadan dangalak arkadaşınıza kendine gel lan sen kimsin de benim eski sevgilim sana bakacak ayarı çekebilirsiniz, haketmiştir.
dikkatli olunması gereken arkadaştır , şimdi ki sevgilinize de göz dikmiş olabilir.harekete geçmek için uygun zamanı bekliyordur.

hormonları ve hırsı etik anlayışının önüne geçmiş insandır.