ev arkadaşı

şu an ve acilen aradığım şey.
en iyi ev arkadaşı dört ayaklı olanıdır, daha azı kabul edilemez.
çok çektirirler, özellikle gamer tipi ev arkadaşı bulmaktan kaçınmanızı öneririm, yoksa ya katil ya da evsiz olabilirsiniz. onun dışında çok pis insanlarla da yaşadım, klozette kakasından falına baktığımız. en güzeli ince eleyip sık dokumak.
üniversite 1. sınıfta ev arkadaşım olmuştu sonra birdaha olmadı pek sevemiyorum tek yaşamak bu konuda baya keyifli. evde dilediğin gibi vakit geçiriyorsun hesap vermek zorunda kaldığın durumlar olabilir ama teksen bu yok ...
ev arkadası ile olan ilişkide ben daha ortalamayı görmedim. insanlar ya çok memnun oluyorlar birbirlerinden ya da nefret ediyor çok fena sorun yaşıyorlar. istanbulda normal bir geliriniz varsa büyük ihtimal bir ev arkadaşı ile yaşamak zorunda kalıyorsunuz.
bu aralar yana yakıla aradığım şey. malum okullar uzaktan eğitim olunca benim arkadaşlar temelli gitme kararı verdiler. ama ben izmir'i sevdiğim için hiç gitmek istemiyorum. ondan evi kapatmak istemedim.

işte ilan verdim birkaç kişiyle konuştum falan, çoğu çalışan insanlar ama ben illa öğrenci olsun istiyorum. çalışan insanla öğrenci insanın hayatı hiç uymuyor malum. çalışanları eledim. birkaç öğrenciyle konuştum çoğu şubata kadar kalırım diyor. sanırım kyk bu dönem kapalı ve şubatta açılacak. ne hikmetse hiçbiri kyk'da kalıyorum demiyor. ikinci döneme kadar kalırım diyor. e ikinci dönem okul açılırsa ne yapacaksın diyorum, hepsi geçiştiriyor. e sen şubatta çıkarsan ben havaların en soğuk olduğu dönemde kiranın tamamını ve faturaları nasıl ödeyeceğim? o soğukta kim ev arayacak da ben bulacağım? çok çok zor. şubata kadar kalırım diyenleri de eleyince kimse kalmıyor. artık random insanlara ev arıyor musun cnm :) diye yazmaya başladım. kira gününe de az kaldı.

bu arada iş aramaya da başladım. part time bir iş olsa bari de kirayı ve faturaları halletsem, tek yaşasam diyorum.

izmir'de ev arayan öğrenci varsa ulaşsın bana. iki lubunya güzelce yaşarız :) gizliyim. gizli olan varsa rahat edebilir. ya da izmir'de part time iş verecek olan varsa da ulaşsın. it gibi çalışırım diyemem ama elimden geleni yaparım.

1 ay sonra da silerim sanırım ya bu entryi. bunaldım biraz ve başım ağrıyor. öyle paylaşmak istedim.
  • /
  • 2