gaye su akyol

kadının fotoğraflarına rastlamıştım fakar hiç dinlemediğim zamandı. şarkı başlar başlamaz "bu o mu?" oldum. kadının tipiyle sesinin hiçbir alakası yok. o ses nasıl ondan çıkabilir dedirtti. ama muhteşem bir sese sahip. kafasını anlayamadığım sanatçılardandır. severim kendilerini.
ceylan ertem, mabel matiz tayfasından bir kadın. koyu bir selda bağcan hayranıdır. toz ve toz diye de ayrı bir amatör grubu var fakat şarkı yapmaya devam ediyorlar mı muamma.
kendisinin 2014'te çıkardığı 1 albumu mevcuttur. biliyorum, pink floyd'un dediği gibi ve yıllar yılan kesinlikle dinlenilmesi gereken şarkılarıdır.
tuğçe şenoğul ile birlikte müzik yaptığı seni görmem imkansız grubu zamanlarından beri taptığım hatundur. kendisinin de dediği gibi ''uzay kafası kocaman''dır . şarkılarının bambaşka bi kafası vardır. rakıyla iyi gider. umarım bi gün o uzaya gidebilir.
tadımlık burada :

bazılarınca cihangir solcusu, tatlısu enteli, kafası kayık vb. şeklinde eleştirilse de çok tatlı biridir; kafasını da severim ve yakın dururum.

gaye su akyol - tophane rıhtım stüdyosu (full) "35:56" :


gaye su akyol - tam bölüm / #akustikhane #sesiniaç "58:31" :
2. solo albümünü 2016 yılının başlarında çıkarak olan hem sesine hem güzelliğine hayran olunası kadındır. albümden 1 şarkıyı da geçtiğimiz hafta yekta kopan'ın programında önden demo şeysi olsun diye maskeli yağız delikanlılarla sunmuştur.

fantastiktir bahtı yarimin

güzel dost, başka kafalar, ressam muzaffer akyol'un kızı, en yakın arkadaşımın abisinin manitası güzel dost
zorlu psm'de "hayal gazinosu" adında bir konser vermiş olan sanatçı. konser hakkındaki yorumları okudukça gitmediğime üzülmekteyim, oysa ki biletler de uygundu. işleri alışılmışın dışına taşar. develerle yaşıyorum albümünde kendisine bubituzak elemanları da destek atmıştır, sound'dan kolayca anlayabilirsiniz.
son albümü hologram imparatorluğu kendine aşık eder. o ne güzel şarkılardır.

türk sanat müziği ile türk psychedelic müzik resmen sevişmiş ve nur topu gibi ahanda böyle bi çocukları olmuş.

cidden son dönemde yapılan en başarılı işlerden. dinlemelere doyamıyorum.