gaye su akyol

kadının fotoğraflarına rastlamıştım fakar hiç dinlemediğim zamandı. şarkı başlar başlamaz "bu o mu?" oldum. kadının tipiyle sesinin hiçbir alakası yok. o ses nasıl ondan çıkabilir dedirtti. ama muhteşem bir sese sahip. kafasını anlayamadığım sanatçılardandır. severim kendilerini.
ceylan ertem, mabel matiz tayfasından bir kadın. koyu bir selda bağcan hayranıdır. toz ve toz diye de ayrı bir amatör grubu var fakat şarkı yapmaya devam ediyorlar mı muamma.
kendisinin 2014'te çıkardığı 1 albumu mevcuttur. biliyorum, pink floyd'un dediği gibi ve yıllar yılan kesinlikle dinlenilmesi gereken şarkılarıdır.
tuğçe şenoğul ile birlikte müzik yaptığı seni görmem imkansız grubu zamanlarından beri taptığım hatundur. kendisinin de dediği gibi ''uzay kafası kocaman''dır . şarkılarının bambaşka bi kafası vardır. rakıyla iyi gider. umarım bi gün o uzaya gidebilir.
tadımlık burada :

bazılarınca cihangir solcusu, tatlısu enteli, kafası kayık vb. şeklinde eleştirilse de çok tatlı biridir; kafasını da severim ve yakın dururum.

gaye su akyol - tophane rıhtım stüdyosu (full) "35:56" :


gaye su akyol - tam bölüm / #akustikhane #sesiniaç "58:31" :
2. solo albümünü 2016 yılının başlarında çıkarak olan hem sesine hem güzelliğine hayran olunası kadındır. albümden 1 şarkıyı da geçtiğimiz hafta yekta kopan'ın programında önden demo şeysi olsun diye maskeli yağız delikanlılarla sunmuştur.

fantastiktir bahtı yarimin

güzel dost, başka kafalar, ressam muzaffer akyol'un kızı, en yakın arkadaşımın abisinin manitası güzel dost
şarkıları değişik. ama aklımda öğretmeni ile twitter'da tutuştuğu kavga ve yediği linçle kalacak. bunlara hiç gerek yoktu.
konuşması, duruşu, bilgi birikimi, müziğe verdiği yorumlarla aşık olunası bir kadın. melikşah’la yaptığı programlarda ne kadar sıcak ve cana yakın olduğu o kadar iyi görünüyor ki.

develerle yaşıyorum kayıtlarıyla kendini gösterip yürüyüp giden, tüm dünyaya ismini duyuran bir kadınımız. öyle böyle hafife alınacak bir ablamız değil netliğiyle, duruşuyla mest ediyor. yaptığı şarkıların özgünlüğüyle ünlü müzik grupları ve kişiler tarafından adından söz ettiriyor. gurur kaynağı.

“kurşunu sana değil senin o katı kalbine sıkmak mı gerek!”
kurtar bizi be kadın!

hani bir tek senden korkuyordu, en çok senden korkuyordu en çok.

cem yılmaz, tarkan ve teoman bile bir şeyler dedi. teoman yani. neden çıkıp bir şeyler söylemiyorsun? belki çıksan ne bileyim bir büyü filan gibi, bir upur gibi olur. kırarsın şu kaderi.