gaye su akyol

kadının fotoğraflarına rastlamıştım fakar hiç dinlemediğim zamandı. şarkı başlar başlamaz "bu o mu?" oldum. kadının tipiyle sesinin hiçbir alakası yok. o ses nasıl ondan çıkabilir dedirtti. ama muhteşem bir sese sahip. kafasını anlayamadığım sanatçılardandır. severim kendilerini.
ceylan ertem, mabel matiz tayfasından bir kadın. koyu bir selda bağcan hayranıdır. toz ve toz diye de ayrı bir amatör grubu var fakat şarkı yapmaya devam ediyorlar mı muamma.
kendisinin 2014'te çıkardığı 1 albumu mevcuttur. biliyorum, pink floyd'un dediği gibi ve yıllar yılan kesinlikle dinlenilmesi gereken şarkılarıdır.
tuğçe şenoğul ile birlikte müzik yaptığı seni görmem imkansız grubu zamanlarından beri taptığım hatundur. kendisinin de dediği gibi ''uzay kafası kocaman''dır . şarkılarının bambaşka bi kafası vardır. rakıyla iyi gider. umarım bi gün o uzaya gidebilir.
tadımlık burada :

bazılarınca cihangir solcusu, tatlısu enteli, kafası kayık vb. şeklinde eleştirilse de çok tatlı biridir; kafasını da severim ve yakın dururum.

gaye su akyol - tophane rıhtım stüdyosu (full) "35:56" :


gaye su akyol - tam bölüm / #akustikhane #sesiniaç "58:31" :
2. solo albümünü 2016 yılının başlarında çıkarak olan hem sesine hem güzelliğine hayran olunası kadındır. albümden 1 şarkıyı da geçtiğimiz hafta yekta kopan'ın programında önden demo şeysi olsun diye maskeli yağız delikanlılarla sunmuştur.

fantastiktir bahtı yarimin

güzel dost, başka kafalar, ressam muzaffer akyol'un kızı, en yakın arkadaşımın abisinin manitası güzel dost
son albümü “istikrarlı hayal hakikattir” cidden harika.

“laziko”, “boşluk ve sonsuzluk”, “gölgenle bir başıma”, “halimiz itten beter” ve “bağrımızda taş” şimdiden favorim oldu bile.

yurtdışında ciddi anlamda bi hayran kitlesi var bu kadının. daha geçen ünlü bir dergi kapak yaptı. financial times gazetesinde albümüne ilişkin bir yazı da yer aldı.

seviyoruz vesselam.
istikrarlı hayal hakikattir adlı şarkısına çektiği über absürd klip ile tanıdım kendisini ve tabii ki de anında hastası oldum. o ne güzel bir kafadır, o ne güzel bir yaratıcılıktır. çok sevdim ben bu ablayı. bu kadar kaliteli alternatif müzik üretebilmek gerçekten büyük başarı.
şarkıları değişik. ama aklımda öğretmeni ile twitter'da tutuştuğu kavga ve yediği linçle kalacak. bunlara hiç gerek yoktu.