giysi atmak

benim en beceremediğim konulardan biriydi. dolabım senelerdir giymediğim halde orada bir kenarda duran giysilerle dolu. ne zamandır aklımdaydı hiç giymediğim giysileri atmak, bugüne kısmet oldu.

sıkıntı şu, giymekten bir şekilde hoşlanmadığım, o nedenle de giymediğim, ama bedeni uygun ve iyi durumda giysilerimin olması. kıyamıyorum dolayısıyla, giyilir bir ara diyorum, diyordum.

aslında bir süredir bir giysi atma operasyonuna girişme fikri kafamda vardı. bunun için okuduğum yazılarda, atmak istediğiniz giysilere hemen karar veremiyorsanız, bir kutu bulun, önce o kutunun içinde biriktirin, böylece hem karar vermeniz kolaylaşır hem de kararlarınızdan dönmeniz diyordu. bu nedenle giysi dolabının içine gidip bir kutu aldım.

bugün de radikal bir kararla, kazak ve sweat shirt operasyonu yaptım. bunları çıkarıp yatağın üstüne koyup tek tek denedim, neden hoşlanmadığımı düşündüm. kiminin rengi güzel değil, kiminin kumaşı eprimiş biraz, kimisinin rengi solmuş biraz, kimisi çok dar, kimisi hediye olarak gelmiş ama hiç kendime yakıştıramamışım (hediye olarak giysi almak çok tehlikeli bence zaten), kimisi v yaka, kimisi boğazlı ve ben bunları giymiyorum bu nedenlerden dolayı. hepsini bir çöp poşetine doldurdum ve kızılay giysi kumbarasına götürdüm attım.

şu anda elimde 3 kazağım, 1 sweat shirtim, 2 de polarım kaldı. gene bile fazla belki ama dolap bir açıldı ki...

daha sırada pantolonlar var, gömlekler var, öff...

allahtan eskimiş donları, çorapları kolay şekilde elden çıkartabiliyorum, niyeyse onları atması daha kolay geliyor. ama kazak, pantolon, gömlek bir tabuydu sanki.

giysi ne zaman atılmalı?: https://www.thespruce.com/getting-rid-of-clothes-shoes-accessories-2648445
arkadaşlar teknik olarak son 2 yılda giymediğiniz bir giysiyi bir daha giyme ihtimaliniz çok düşük demektir. bunu düşünerek dolaplarınızı temizlerseniz baya etkili olur.