halil sezai paracıkoğlu

tamam güzel kardeşim iyi kötü bir film yaptın. filmin tuttu geçti gitti bitti ama hala bu triplerin kime. bütün programlarda ağlak ağlak bi tavırlar. yeter be güzel kardeşim içimizi kararttın magazin programlarında bile arka fonda senin şarkıların çalıyor. valla mutsuz ediyorsun bu milleti bunalıma soktun. senin yüzünden yeni nesil bira yerine rakı içer oldu.. zaten milletimiz ağlamaya yer arıyor. facebookta senin şarkını paylaşanlar yüzünden farmville paylaşımlarını özler oldum *
bir ben mi sevmiyorum yahu diye düşünmeden edemediğim son günlerin popüler ismi. olsun adındaki şarkısı da olmamış üzgünüm.
bu kadar çok sevilmesinin nedenini hala kestirmiş olamadığım, kimi zaman yüzüne yumruk patlatmak istemediğim şarkıcı-oyuncu.
post-modern arabeskçi, dizi ve sinema oyuncusu, son zamanların parlayan yıldızı, her dönem böyle bir besteci-şarkıcı takımı gündeme getirilir, mesela 2010da soner sarıkabadayı, halil sezai de bir dolu dizide rol aldıktan sonra incir reçeliyle "keşfedilmiş" ve 2011 yılında medyanın gündemdeki besteci eksikliğini doldurduğu kişidir.
gayet başarılıdır. severek dinliyorum kendisini.
mutluluğa tepki olarak doğmuştur zanımca.
sana bir söz yazdım bugün,
yolladım rüzgarla,
içinde göz yaşı vardı,
küçücük bir adamla. diyen adamdır.
kombinasyon ve permütasyona dayalı şarkı sözü yazan ilginç insan.
ay
ayy
aayy
aaay
aaayy
aaayyyy
bu şekilde çoğaltılabilir.
not:kendisinden dünyada en çok nefret eden insanım.
ilk çıktığı zaman* iyi hoş güzeldi de artık iesyeeeaaannnbööööüüüğğğ yeaaaaaneeeaa. aslında normalde 2 dakikalık şarkıları ama zoraki 3,4 dakikaya çıkarınca bayıyor zamanla.
ufak yeğenim ciddi olarak geçen gün sordu; tarihdeki en büyük isyan? diye. bende tarihten ne anlarım lan ben dedim. halil sezai isyeanı dedi. soğumadım, sarılıp ağlamadık da evet güldüm. ben severim bu adamın şarkılarını. ağlamak istersem açar izlerim incir reçelini de. yanıma gel şarkısı güzeldir.

http://www.isyeean.com/
bir ben ısınamadım herhalde dediğim kişi. incir reçelinde de ısınamamıştım, şarkıları da öyle.
soyadından olsa gerek, dilencieri çağrıştırıyor
toplu sosyalleşme alanlarının dayatılan fon müziği olarak yakında herkese gark getirerecek olan oyuncudan şarkıcıdır. böyle devam ederse dinlemek bir yana adını duymaya dahi kimsenin tahammülü kalmayacak gibidir.
adam baydı beyler. olan olmuştur," olsun".
azalarak bitmesini istiyorum.
her dönem medyanın ve müzik dünyasının parlattığı ve sonra söndürdüğü isimler vardır, mesela soner sarıkabadayı gibi, mesela popstar yarışmacıları gibi. bir dönem fırtınalar estirir, herkes peşinden koşar, bir beste alabilmek için herkes çırpınır ama sonra başka biri çıkar ve herkesin bayıldığı bu kişi kapının önüne "süpürülüverir". bu adam bu zamanın parlatılan yıldızlarından ve yakında söndürülüp bir zamanın gözde şarkıcıları mezarlığına atılıverecek. az bekleyin.
isyan. ilk kez tamamen dinledim. yeterince iyi. yeterinde çok duygusal. acı
  • /
  • 2