hayrettin karaman

padişahın şeyhülislamı olan sözde ilahiyatçı.kurana hakaret edenleri,çalanları çırpanları,binlerce aç insanı ağzına almaz lakin lgbt ve küçük kızlarla evlenme konusunda fetva verir.
kendisi türkiyenin ortalamasıdır.kapitalist sünni islamın fetvacısıdır.alevini kanı helaldir,saltanat uğruna kardeş katli vaciptir diyen atalarını hiç aratmaz.
tek dertleri kadınlar ve eşcinseller olan tayfanın sözcüsü. şimdilik küçük kızlarla idare ediyorlar, istedikleri gerçekleşince; yani meydan onlara kalınca birbirlerini sikip rahatlamaları bekleniyor.
ay valla vahdetti, akitti, zorluydu, bilkaydı, rteydi, ihsan karamandı derken yeni bir tane homofobik daha çıktı ortaya. homofobi bulaşıcı galibağ, ürüyorlar, durduramıyoruz.
g zone'dan kaan arer hayrettin'e yazı yazmış;

sevgili hayrettin,

dün sizin yazınızı âdetim olmadığı halde okudum. normalde gazetenizi takip etmiyorum, yazarlarını da okumuyorum, sizi de ciddiye almıyorum. eğer şimdi cevaben bir yazı yazıyorsam sizi okuyarak kutuplaşacak topluma sesleniyorum.

farkında mısın hayrettin, nefret yayıyorsun:

“bu ülkenin düzeni laik, seküler, liberal demokrat vs. olabilir, ama kimse unutmasın ki halkımızın kahir çoğunluğu müslümandır, eşcinselliği ahlaksızlık olarak kabul eder, eşcinseller kendilerini açıklayarak namuslu ve onurlu insanların aralarına katılamazlar, yaptıkları “kabahat” yüz kızartıcı bir fiil olarak tiksinti ile karşılanır.”

sevgili hayrettin biraz olsun empati kur lütfen:

ben bir erkeğim ve bir erkeğe âşığım. yıllarca senin dediğin gibi yaşadım. kendimi duygularımdan ve isteklerimden ötürü kabahatli, tiksinç birisi olarak gördüm. 23 yaşıma kadar bir erkeğe âşık olmanın günah olduğuna kendimi inandırmaya çalıştım.

ama olmuyor hayrettin olmuyor.

başına gelmediği için bilemezsin. vardığım noktada ya intihar edecektim ya da bir erkeğe âşık olduğumu kabul edecektim. şimdi sen söyle bakalım: intihar etmek mi daha büyük bir günahtır yoksa bir erkeğin elini tutarak hem de mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamak mı?

senin bana tiksinçsiniz, ahlaksızsınız, sizi kabul etmiyoruz diyeceğini bile bile gey olduğumu kabul ettim. başka bir ihtimal olsaydı emin ol onu seçerdim. ama bu bir tercih değil, allah beni böyle yaratmış.

şimdi temel soruna gelelim hayrettin:

bir erkeği sevmek ne zamandan beri “kabahat” olmuştur. ben bir erkeğe âşık oldum ve onunla aynı evde yaşıyorum diye benden tiksinmek isteyen insanlar varsa buyursunlar yine tiksinsinler. ama benim varlığıma saygı duysunlar, verdiğim selamı allah’ın selamıdır deyip alsınlar, bu toplumda benimle birlikte yaşamaya alışsınlar. benim onlara bir zararım olmadığı gibi onlardan da bir zarar görmek istemiyorum. bu benim en doğal hakkım değil mi?

sizin dediğinize göre müslüman halk beni ahlaksız olarak kabul ediyormuş. böyle kabul eden müslüman halkın ahlak kavramından haberi yoksa, hoşgörüden yoksunsa, allah’ın yarattığını beğenmeme, tiksinç bulma gibi sapkınlıkları varsa eşcinsellerin günahı nedir?

ben neden kendimi ahlaksız ve onursuz olarak göreyim?

ben hem müslüman hem de eşcinsel olamaz mıyım?

ben de bu toplumun bir parçası değil miyim?

hem oruç tutuyorum, zekât veriyorum, hayır hasenat işliyorum hem de bir erkekle sevişiyor, onunla aynı evde yaşıyorum. çevremdeki herkes benim bir erkekle evli olduğumu zaten biliyor. bizi böyle kabul ediyorlar. yatak odamızda neler yaptığımıza karışmıyor, buna gerek bile duymuyorlar.

beni neden hedef gösteriyorsunuz?

beni neden bu toplumdan dışlıyorsunuz?

yarın o yürüyüşte başıma bir iş geldiğinde bunun hesabını verebilecek misiniz?

bir müslüman olarak sahip olduğunuzu söylediğiniz o yüksek hoşgörü lgbti bireylere gelince bitiyor mu?

sevgili hayrettin seksen yaşında bir islam profesörü olarak ötekileştirmeyi, toplumda sakin ve sağlıkla yaşayan bireyleri dışlamayı, ahlaksızlar diye yaftalamayı kendinize yakıştırıyor musunuz?

bu ülkede oruç tutanlar tutmayanları döverken, ramazan ayında sokakta sigara içiyor diye bir kadın darp edilirken, dizi setleri “oruç tutmuyorsunuz bre gafiller” diye basılırken bu topluma vereceğiniz tek mesaj bu mudur?

size fetva verecek durumda değilim ama insanlara sevgi diliyle seslenmek, yüreklere sağlıklı fikirler iletmek varken neden nefret yaymaya çalışıyorsunuz? islam dini bir nefret dini de benim mi haberim yok?

lütfen sevgi dolu mesajlar iletin sizi okuyanlara. çünkü en büyük eksiğimiz sevgi ile kucaklaşmaktır. ötekileştirilmek istemediğimiz için yılda bir kez yürüyoruz, diğer insanlar gibi evlenmek, medeni hukuktan yararlanmak istiyoruz, bu isteklerimiz toplumsal ahlakı ancak yüceltecek şeylerdir. o yüzden sizden beklenen birlik mesajlarıdır; sizler kardeşsiniz hep beraber kucaklaşalım, kol kola yürüyelim, birbirimize destek olalım, ötekileştirilen tüm grupları içimize alıp hoşgörümüzle sahip çıkalım deme zamanıdır.

lakin sen ne diyorsun hayrettin:

“savaşı onlar başlatınca da görmeleri muhtemel olan tepkiden şikâyet etmemeleri gerekir.”

yav ne savaşı allah aşkına…