idefix

logosunu, site tasarımını çok beğendiğim. kullanışlı, şık bir site. sürekli olarak kitap araştırmalarımı, yeni çıkanları takip ettiğim, gerektiğin de hemen sepete attığım türkiyenin kitapevidir. kitap arşivine değinmiyorum bile.

http://www.idefix.com/vitrin/
çarşamba gecesi siparişini verdiğim kitabı cuma öğlen teslim etmesiyle benden tam puan alan site.
pazartesi günü verdiğim iki siparişten; ilkinden dört saat sonra verdiğim siparişi çarşamba günü elime ulaştırınca pek sevindim. ancak ilk verdiğim sipariş hala elimde değil ve adamlar not yazmış alıcı yok/ihbar notlu diye. üstelik eli kulağındadır bugün kesin getirecekler deyip dışarıya abartısız tek bir adım bile atmadım. ihbar notu ne bilmiyorum, alıcı kim? hayır alıcı bensem ki öyle, neyin kafasındalar bunlar. oturup metin okumam lazımken adamlara derdimi anlatıyorum. muhtemelen bugün de elime ulaştırmazlar. kargo şubesi semtin diğer ucunda; gidip alırsam dağıtacam o kargoyu ne demek alıcı yok diye. hayır şikayetlere de geri dönmüyor idefix. gülsem mi ağlasam mı!

not: ihbar notunu şimdi anladım. evimin bulunduğu kata, zahmet edip çıkmayan yurtiçi kargo kuryesi kapıya ihbar notu yapıştırmış. suç idefix'in değil yani.
şikayetlere günler sonra cevap veren site. halbuki atı alan üskadarı geçti. diğer yandan yine de iyidir.
asterix ve oburix efsanesinin şirin köpek karakteri
benim gibi kitap alışverişine ayrı anlamlar yükleyen, kitabın sayfalarını çevirip arada sayfaları koklayan, arka kapak yazısını mutlaka okuyup hatta ara sayfalardan da kısa kesitler okumayı seven, kapaktaki kabartmalara dokunmadan edemeyen, sayfalarda gördüğü küçük bir lekeden dolayı bile o kitabı almaktan vazgeçen birini bile sundukları hızlı teslimat ve uygun fiyatlarıyla kendilerine abone etmeyi başaran sitedir. şiddetle tavsiye edilir.
sipariş verdiğim kitabı iki hafta boyunca bulmaya çalışıp sonra bulamadım diyip,ama sitelerinde o kitabı hala elimizde mevcut şeklinde gözteren ,kendinden bihaber site
toplamda 15 kitap sipariş ettiğim, şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadığım, hizmeti hızlı güzel sitedir. stokta görünmeyen bir kitap var şimdi sepetimde, bakalım hizmetin böylesi nasıl olcek..
neredeyse hergün hobi olarak girdigim internet sitesi. benim gibi üşengeç insanlar için ideal, takip ettiğiniz yayınevi varsa şayet o yayınevinin kitaplarına uzandığınız yerden rahatlıkla bakabiliyorsunuz. eh elinizin altında internet olunca, rastgele seçtiğiniz bir kitap hakkında araştırma yapmak da daha kolay oluyor. en son pazar akşamı sipariş verdim ve salı günü kitaplarım elime geçti; hız konusunda da bir problem yok.
alınan kitapların bütçesinin belli bir kısmıyla ağaç dikilmesi, beni benden almıştır.
insanı kanser eden site.sipariş ettiğim kitaplar iki hafta geçmesine rağmen hala tedarik sürecinde diyor.maillerime cevap vermiyorlar bile.bir daha senden kitap alanı siksinler.madem kitap stoklarında yok neden alışveriş listesinde.bulaşmayın efenim kendisine.
kitap sitesinden önce asterix ve obelix in köpeğinin aklıma gelmesi*
sayesinde adeta bir kütüphane oluşturduğum site. yüzde 35-40 indirimlerle insan öyle bir kendini kaybediyor ki tonla para harcıyor sonra. film arşivi de çok iyi. ufaktan dvd koleksiyonuna da başlattı beni.